به منظور گسترش همکاری‌های علمی مشترک صورت گرفت؛

امضای تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه شیراز و سه دانشگاه مجارستان

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۵:۴۰ کد : ۴۷۲۸۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۸۳
همزمان با حضور رؤسای دانشگاه‌های مجارستان در دانشگاه شیراز و در نشست مشترک هیئت مجارستانی با هیئت رئیسه دانشگاه شیراز، تفاهم‌نامه همکاری علمی میان دانشگاه شیراز و سه دانشگاه مجارستان به امضا رسید.
امضای تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه شیراز و سه دانشگاه مجارستان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شیراز، در این نشست که در سالن کنفرانس دفتر ریاست دانشگاه شیراز برگزار شد، درخصوص راه‌های گسترش همکاری‌های علمی و آموزشی دوجانبه گفت‌وگو و تبادل نظر شد.
دکتر خاقانی‌نژاد مدیر مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه شیراز گفت: دانشگاه تکنولوژی و اقتصاد بوداپ(Budapest University of Technology and Economics) ، دانشگاه Eötvös Loránd و Kaposvar سه دانشگاهی بودند که با دانشگاه شیراز تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند.
وی افزود: تفاهم‌نامه همکاری با محوریت تبادل استاد و دانشجو، برگزاری دوره‌های مشترک آموزشی و پژوهشی، دوره‌های کوتاه مدت آموزش زبان فارسی، آموزش مجازی (الکترونیکی)، راه‌های ارتقای توان علمی و آموزشی و انجام فعالیت‌های پژوهشی مشترک منعقد شد.
دکتر خاقانی نژاد، با اشاره به قدمت ۷۰ ساله و معرفی ظرفیت‌های بین المللی دانشگاه شیراز، اظهار امیدواری کرد: در چارچوب همکاری علمی بین دو دانشگاه، طرفین از ظرفیت‌ها و تجارب یکدیگر استفاده کنند.
در این مراسم، نمایندگانی از دانشکده‌های کشاورزی، علوم، مهندسی، ادبیات و علوم انسانی و علوم تربیتی و روان شناسی دانشگاه شیراز به معرفی توانمندی‌های خود پرداختند.
همچنین به منظور گسترش همکاری‌های علمی، روسای ۹ دانشگاه مجارستان با روسا و معاونان ۵ دانشگاه و نهاد آموزش عالی فارس دیدار و گفتگو کردند.
در این نشست که به میزبانی مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام برگزار شد، روسا و معاونان دانشگاه‌های شیراز، علوم پزشکی شیراز، صنعتی شیراز، آزاد اسلامی فارس و مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری به معرفی ظرفیت‌های علمی، آموزشی، پژوهشی و فناوری مرکز علمی خود به هیئت مجارستانی پرداختند.
در این نشست همچنین زمینه همکاری دانشگاه‌های مجارستان با پایگاه استنادی علوم جهان اسلام و مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری در مباحثی از جمله رتبه‌بندی دانشگاه‌ها، تبادل اطلاعات علمی، ثبت نشریات مجارستان در پایگاه استنادی و تاسیس شاخه رایسست در دانشگاه‌های مجارستان با هدف حمایت از کرسی‌های زبان و ادب فارسی بررسی شد.
ل.م ۵۴