با محوریت حمل و نقل و برنامه ریزی شهری؛

نخستین رویداد ایده شو تخصصی بین‌المللی در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۴:۰۰ کد : ۴۷۲۷۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۹۲
نخستین رویداد ایده شو تخصصی بین المللی با محوریت حمل و نقل و برنامه‌ریزی شهری اصفهان، در تالار شیخ بهایی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد.
نخستین رویداد ایده شو تخصصی بین‌المللی در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی اصفهان، رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان در این مراسم، با بیان اینکه خوشبختانه شهر تاریخی و علمی اصفهان مزین به نهادهای علمی و آموزشی قابل مباهات است، گفت: شهرت این دانشگاه پرافتخار همواره به تلاش مجدانه آموزشی و پژوهشی برای بهبود شرایط جامعه از مسیر علم و فناوری بوده و این دانشگاه به عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر کشور، دستاوردهای زیادی را به جامعه ملی و بین‌المللی هدیه کرده است.
دکتر سید محمود مدرس هاشمی با تأکید بر آموزش علمی با کیفیت دانشگاه صنعتی اصفهان، افزود: اعتبار اصلی این دانشگاه برگرفته از فعالیت‌های آموزشی کیفی، نوآوری، خلاقیت و فعالیت‌های پژوهشی است.
وی انتشار مقالات با کیفیت، انجام طرح‌های صنعتی و کاربردی برای رفع نیازهای جامعه، ایجاد مرکز نوآوری و شرکت‌های دانش بنیان، مرکز رشد و فعالیت‌های علمی بین‌المللی گسترده را بخشی از اقدامات مؤثر دانشگاه صنعتی اصفهان عنوان کرد که علاوه بر تثبیت جایگاه این دانشگاه در بین دانشگاه‌های برتر و سطح یک کشور باعث شده تا در سال‌های اخیر در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی آسیا و دنیا به نتایج خوبی دست یابد.
دکتر مدرس هاشمی با اشاره به اینکه برنامه راهبردی دانشگاه صنعتی اصفهان چشم‌انداز این دانشگاه در افق ۱۴۰۴ را مشخص کرده؛ یکی از اهداف اصلی این دانشگاه را بین‌المللی شدن آن دانست و گفت: اگرچه در طول سالیان گذشته همواره ارتباطات بین‌المللی وجود داشته، اما بین‌المللی‌شدن امری است که به تلاش و جدیت و برنامه‌ریزی بیشتری نیاز دارد.
رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان با ابراز خرسندی از برگزاری کارگاه علمی مشترک ایران و سوئیس در حوزه حمل و نقل و برنامه‌ریزی شهری در این دانشگاه، افزود: خوشبختانه با تصمیم وزارت علوم مبنی بر اعطای نمایندگی به دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان مرکز هماهنگ‌کننده کلیه همکاری‌های علمی با کشور سوئیس، این ارتباطات شتاب بیشتری گرفته و با توجه به حمایت جدی دانشگاه از گسترش همکاری‌ها با این کشور، ارتباطات ما با دانشگاه‌های مختلف آن در حال رشد و توسعه است.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴