بازدید رئیس هیئت ویژه بررسی سیلاب‌های اخیر کشور و معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم از مناطق سیل زده شهرستان پلدختر

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۸ کد : ۴۷۲۴۸ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۶۴۹
دکتر محمود نیلی احمدآبادی رئیس هیئت ویژه بررسی سیلاب‌های اخیر کشور، دکتر محمدتقی نظرپور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و رؤسای دانشگاه‌های بزرگ کشور، امروز (پنجشنبه) از مناطق مختلف سیل‌زده پلدختر لرستان بازدید کردند.
بازدید رئیس هیئت ویژه بررسی سیلاب‌های اخیر کشور و معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم از مناطق سیل زده شهرستان پلدختر

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه لرستان، در این بازدید، دکتر خسرو عزیزی رئیس دانشگاه لرستان گزارشات لازم در مورد سیلاب اخیر استان لرستان را به این هیئت ارائه کردند.
دکتر نیلی احمدآبادی، دکتر نظرپور و رؤساهای دانشگاه‌های بزرگ کشور از نزدیک با مردم سیل‌زده به گفت‌وگو پرداختند و مردم نیز مشکلات و مطالبات خود را با بازدیدکنندگان در میان گذاشتند.
رئیس هیئت ویژه بررسی سیلابهای اخیر کشور که به دستور رئیس جمهور تشکیل شده است با بیان اینکه ۲۰۰ نفر از محققان و صاحب‌نظران مختلف دانشگاهی کشور با این هیئت همکاری می‌کنند، گفت: این هیئت براساس نظرات کارشناسی، نتایج نهایی گزارش خود درباره علل سیل و راهکارهای مقابله با سیل را به زودی به جامعه و رئیس جمهور محترم ارائه می‌کند.
دکتر نیلی احمدآبادی توضیح داد: این هیئت که شامل کارگروه‌های مختلفی است متشکل از اعضای هیئت علمی، کارشناسان و متخصصان است و هدف این است که از توانمندی‌ها و پتانسیل‌های مختلف جامعه دانشگاهی کشور برای رفع مشکلات و چالشها استفاده شود.
رئیس دانشگاه تهران افزود: از برنامه‌های این هیئت، بازدیدهای میدانی از مناطق سیل زده است.
دکتر خسرو عزیزی رئیس دانشگاه لرستان نیز تشریح کرد: از ابتدای وقوع سیل اخیر در استان لرستان، ستاد امدادرسانی دانشگاهیان استان لرستان تشکیل شد و در قالب ارسال کمک‌های مختلف به سیل زدگان، فعالیت خود را انجام داده است.
وی توضیح داد: اولین نشست علمی بررسی علل وقوع سیل اخیر استان لرستان را دانشگاه لرستان با حضور محققان دانشگاهی این دانشگاه برگزار کرده است تا دانشگاه بتواند نقش اثرگذارتری در ارائه راهکارها برای مقابله با مخاطرات طبیعی داشته باشد.
گفتنی است رؤسای دانشگاههای بزرگ کشور برای شرکت در بیست و دومین اجلاس رؤسای دانشگاه‌های بزرگ کشور (با هدف بررسی وضعیت استان‌های سیل زده)، به استان لرستان آمدند که از جمله استان‌های سیل زده کشور است. میزبان اصلی این نشست، دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی با همکاری و همیاری دانشگاه لرستان است.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷ 


( ۱ )