با حضور معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم؛

مرکز توسعه فناوری هوشمندسازی و اینترنت اشیا دانشگاه خلیج فارس افتتاح شد

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۰ کد : ۴۷۲۲۴ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۰۴
مرکز توسعه فناوری هوشمندسازی و اینترنت اشیا دانشگاه خلیج فارس با حضور دکتر مسعود برومند معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر عبدالمجید مصلح رییس این دانشگاه به بهره‌برداری رسید.
مرکز توسعه فناوری هوشمندسازی و اینترنت اشیا دانشگاه خلیج فارس افتتاح شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه خلیج‌فارس، دکتر عبدالمجید مصلح رئیس دانشگاه خلیج فارس در این خصوص گفت: این مرکز به منظور انجام تحقیقات و توسعه در حوزه فناوری‌های هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا شکل گرفته است؛ در این مرکز ماژول‌های مربوط به پروتکل‌های مختلف ارتباطی و سنسورهای رایج در حوزه اینترنت اشیا با کاربری شهر هوشمند فراهم شده است.
به گفته وی، برای تجهیز این مرکز تاکنون پنج میلیارد ریال توسط دانشگاه خلیج فارس هزینه شده است.
دکتر مصلح افزود: فناوران و پژوهشگران می‌توانند با استفاده از تجهیزات این مرکز، ایده‌های مرتبط با هوشمندسازی و اینترنت اشیا را به محصول تبدیل کرده و محصول خود را در یک محیط شبیه‌سازی شده ارزیابی کنند.
وی خاطرنشان کرد: عمده فعالیت‌های این مرکز بر توسعه پروتکل‌های مخابراتی اینترنت اشیا و تولید محصولات فناورانه هوشمند متمرکز خواهد بود و این مرکز آمادگی مشاوره در پروژه‌های مختلف هوشمندسازی مبتنی بر اینترنت اشیا برای اشخاص حقیقی و حقوقی را دارد.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷