معاون آموزشی وزیر علوم در دانشگاه بجنورد مطرح کرد؛

علوم پایه و علوم انسانی؛ دو شاخصه و معیار اصلی علم

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۷:۱۵ کد : ۴۷۲۲۳ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۴۷۱
دکتر مجتبی شریعتی نیاسر، معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، امروز (چهارشنبه) با حضور در "دومین کنفرانس ملى فرایندهاى گاز و پتروشیمى" در دانشگاه بجنورد گفت: دو شاخصه و معیار اصلی علم، علوم پایه و علوم انسانی هستند زیرا که نقشی بسترساز برعهده دارند و به نوعی زمینه رشد و ارتقای سایر علوم را فراهم می‌کنند.
علوم پایه و علوم انسانی؛ دو شاخصه و معیار اصلی علم

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه بجنورد، دکتر شریعتی نیاسر افزود: علوم پایه و به‌خصوص علم ریاضی، به مثابه اتوبانی است که سایر علوم در آن حرکت می‌کنند و اگر آن اتوبان صحیح ساخته شده باشد، سایر علوم در آن به خوبی طی طریق می‌کنند.
وی با اشاره به "دهه سرآمدی آموزش" تصریح کرد: پاسداشت این دهه بهانه‌ای است برای ارزش نهادن بیشتر به مقوله آموزش و وجوه مغفول مانده آن و در همین راستا تفاهم‌نامه‌ای سه جانبه بین سه وزارتخانه علوم، بهداشت و آموزش و پرورش امضا شد تا همگرایی و همسویی بیشتری را در این زمینه شاهد باشیم.
حضور در کنفرانس ملی فرآیندهای گاز و پتروشیمی، دیدار و گفت‌وگو با اعضای هیئت علمی دانشگاه بجنورد، بازدید از مجتمع آموزش عالی فنی اسفراین و شرکت در نشستی با حضور استاندار خراسان شمالی و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی از دیگر برنامه‌های سفر یک روزه معاون آموزشی وزارت علوم به استان خراسان شمالی است.
ل.م ۵۴