به میزبانی مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری؛

نشست دانشگاه‌ها و نهادهای آموزش عالی استان فارس و کشور مجارستان برگزار شد

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۵:۱۷ کد : ۴۷۲۱۹ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۷۳۹
نشست دانشگاه‌ها و نهادهای آموزش عالی استان فارس و کشور مجارستان در شیراز و به میزبانی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام برگزار شد.
نشست دانشگاه‌ها و نهادهای آموزش عالی استان فارس و کشور مجارستان برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، هیئتی ۱۱ نفره متشکل از روسا و معاونان ۹ دانشگاه برتر مجارستان (HRC) به منظور حضور در این نشست با دانشگاه‌ها و نهادهای آموزش عالی استان فارس (مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری، پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، دانشگاه شیراز، دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دانشگاه صنعتی و دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس) در شیراز حضور پیدا کردند.
از کشور مجارستان نیز دانشگاه‌های برتر این کشور در حوزه‌های موضوعی مختلف، با عنوان مجمع روسای دانشگاه‌های مجارستانی(HRC) همچون دانشگاه‌های شهر بوداپست و سایر شهرهای مجارستان شرکت داشتند.
اینگونه نشست‌های علمی و بین المللی در راستای سیاست‌های کلان نظام جمهوری اسلامی ایران که همان بین المللی سازی رویکردها و فعالیت‌های دانشگاه‌ها می‌باشد ترتیب داده شده است.
بررسی همکاری دانشگاه‌های مجارستان با پایگاه استنادی علوم جهان اسلام و مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری در مباحثی چون رتبه بندی دانشگاه‌ها، تبادل اطلاعات علمی، ثبت نشریات معتبر علمی مجارستان در پایگاه استنادی و تاسیس شاخه رایسست در دانشگاه‌های مجارستان با هدف حمایت از کرسی‌های زبان و ادب فارسی از مواردی بود که مورد بحث و تبادل و نظر قرار گرفت.
در این نشست سعی شد تا کلیه راه‌های موجود در جهت ادامه همکاری‌ها مرور شود و بر این اساس گفت‌وگویی آزاد شامل موارد مختلف توسط دو طرف بررسی شود و بر این اساس از استمرار تماس‌ها برای ایجاد تعاملات مختلف بین آموزش عالی استان فارس و دانشگاه‌های مجارستان استقبال شد.
گفتنی است با توجه به تعاملات گسترده دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان فارس با یکدیگر، زمینه خوبی برای تعامل با دانشگاه‌های کشورهای دیگر به صورت منسجم ایجاد شده است و امید می‌رود این همگرایی بتواند به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی استان در افزایش سطح تعاملات بین دو طرف یاری برساند.
ل.م ۵۴/