در راستای تعالی‌بخشیدن به مقوله آموزش صورت گرفت؛

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین سه وزارتخانه علوم، بهداشت و آموزش و پرورش

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۵:۱۲ کد : ۴۷۲۱۸ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۴۱۸
وزیران «علوم، تحقیقات و فناوری»، «بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» و «آموزش و پرورش» با امضای تفاهم‌نامه‌ای مشترک بر ایجاد همکاری و همگرایی بیشتر و متمرکز در تعالی بخشیدن به مقوله آموزش تاکید کردند.
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین سه وزارتخانه علوم، بهداشت و آموزش و پرورش

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی، دکتر سعید نمکی و دکتر محمد بطحائی با امضای این تفاهم‌نامه و با محور قرار دادن «دهه سرآمدی آموزش»، ایجاد همگرایی در سیاست‌گذاری‌ها، برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم‌گیری‌های آموزشی و نیز همکاری مشترک برای توجه به وجوه مغفول یا کمتر پرداخته‌شده در امر آموزش از جمله اخلاق آموزشی، ترویج آموزش، تکریم پیشکسوتان آموزش، شیوه‌های نوین آموزش و طرح راهکارهای اعتلای آموزش را در دستور کار سه وزارتخانه متبوع قرار دادند.
بر اساس آنچه در این تفاهم‌نامه آمده است؛ با توجه به اهمیت مقوله آموزش در فرهنگ‌سازی، ترویج و تولید علم، تربیت نیروی انسانی متخصص، تسریع و تسهیل پیشرفت و توسعه متوازن جامعه، سه وزارتخانه‌ای که متولی این امر از دبستان تا دانشگاه هستند، سهمی شایسته‌تر از پیش را، با همسویی و همگرایی بیشتر دنبال خواهند کرد.
تدوین و اجرای برنامه‌های مشترک و مستقل در فاصله زمانی ۳ تا ۱۲ اردیبهشت‌ماه هر سال (دهه سرآمدی آموزش) برای جلب توجه افکار عمومی و همه بخش‌ها و نهادهای مرتبط با مقوله آموزش نیز از جمله مفاد این تفاهم نامه است.
گفتنی است این تفاهم‌نامه همزمان با برگزاری «چهارمین همایش ملی آموزش عالی» و در دهه سرآمدی آموزش به امضای سه وزیر رسید.
ل.م ۵۴/