در دومین همایش بین‌المللی دانشگاه سبز صورت گرفت؛

رونمایی از سامانه ارزیابی مدیریت سبز دانشگاه‌های کشور

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۹:۴۰ کد : ۴۷۱۸۰ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۷۷
در دومین همایش بین المللی دانشگاه سبز از سامانه ارزیابی مدیریت سبز دانشگاه‌های کشور با نام تراز ملی رونمایی شد.
رونمایی از سامانه ارزیابی مدیریت سبز دانشگاه‌های کشور

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از ایسنا، سامانه ملی تراز سبز از سال ۱۳۹۶ با همکاری وزارت علوم و تیمی از متخصصان دانشگاه شیراز آغاز به کار کرد.
این سامانه از اسفندماه سال گذشته بر روی سایت وزارت علوم بارگزاری شده است و ۱۴۷ موسسه و دانشگاه کشور ملزم به ثبت نام در این سامانه هستند.
رونمایی از این سامانه از جمله اقدامات وزارت علوم برای ترویج فرهنگ دانشگاه‌های سبز در کشوراست و بر اساس آن تمام دانشگاه‌های کشور باید عملکردهای خود در حوزه مدیریت سبز را ثبت و بر مبنای آن تراز دانشگاه‌ها ارزیابی می شود.
این سامانه در بالاترین سطح استاندارد بین‌المللی است که بر اساس نیاز بومی کشور طراحی شده است. در وهله نخست، بیش از ۲۰۸ آیتم بارگزاری می شود و به دلیل نوپا و جدید بودن این سامانه در کشور در بعضی آیتم‌ها سخت‌گیری نشده و به دانشگاه‌ها فشار وارد نمی‌شود.
"دومین همایش بین المللی دانشگاه سبز" با حضور دانشمندان و دانشجویان ملی و بین المللی این حوزه، از امروز به مدت دو روز در دانشگاه اصفهان در حال برگزاری است. نخستین دوره همایش دانشگاه سبز به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد در سال ۹۶ برگزار شد.
دستاوردهای دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان کشور و جهان در ۴۸ غرفه در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دارد. رونمایی از سامانه مدل ملی تراز سبز، رونمایی از تمبر همایش و برگزاری نشست‌های تخصصی و سخنرانی‌های مختلف از جمله برنامه‌های جانبی دومین همایش بین المللی دانشگاه سبز در دانشگاه اصفهان است.
ل.م ۵۴


( ۲ )