به میزبانی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان؛

همایش بین‌المللی تغییر اقلیم و محیط زیست دیرین در آسیای میانه برگزار شد

۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۴:۰۸ کد : ۴۷۰۷۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۹۲
همایش بین‌المللی تغییر اقلیم و محیط زیست دیرین در آسیای میانه، به میزبانی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد.
همایش بین‌المللی تغییر اقلیم و محیط زیست دیرین در آسیای میانه برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل ازدانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، دکترعلی نجفی نژاد، رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در آیین افتتاحیه این همایش گفت: این همایش تلاش مشترک انستیتو فلات تبت چین و دانشگاه می‌باشد که انشاا… تحقیقات در زمینه مسائل زیست محیطی مختلف را انجام خوهد داد.
وی افزود: این همایش فرصتی مناسب برای دانشمندان است تا علم و دانش خود را در زمینه‌های مختلف محیطی مانند تغییر اقلیم، تخریب خاک و جنگل تراشی در اختیار هم قرار دهند.
دکترنجفی نژاد با اشاره به موضوع سیل در ایران گفت: در زمینه مدیریت سیلاب می‌توانیم مدیریت جامع داشته باشیم، ما باید نگاه چندجانبه‌ای برای مدیریت مسائل محیطی را اتخاذ کنیم.
وی خاطرنشان کرد: امیدوارم این همایش بتواند در زمینه رفع مشکلات محیطی آسیای میانه مفید واقع شود.
دکترنجفی نژاد در پایان از پروفسور فاهو چن رییس مرکز تحقیقات فلات تبت و پروفسور خو و دکترخرمالی به خاطر تلاش در زمینه شکل‌گیری این همکاری تشکر کردند.
در ادامه پروفسور فاهو چن رییس انستیتو تحقیقات فلات تبت آکادمی علوم چین گفت: مرکز تحقیقات مشترک غرب آسیا درخصوص زمینه‌های تغییر اقلیم، خاک‌ها و لس ها، هیدرولوژی و تغییر اقلیم گذشته و حال و آینده، مدیریت منابع آب و آبخیزداری و اکولوژی و به طور کلی تغییر اقلیم آسیای میانه فعالیت دارد.
وی اظهارکرد: همچنین این مرکز درخصوص تبادل دانشجو و استاد، برگزاری همایش و کارگاه آموزشی و دوره‌های آموزشی فعالیت خواهد کرد.
پروفسور فاهو چن اعلام کرد: امکان حمایت‌های تحقیقاتی دولت چین از فعالیت‌های و فرصتهای مطالعاتی این مرکز وجود خواهد داشت.
دبیراین همایش درمراسم افتتاحیه گفت: این همایش و همچنین مرکز تحقیقات مشترک علوم زمین با همکاری انستیتو فلات تبت چین تاسیس شد.
دکترفرهاد خرمالی مدیر روابط بین الملل دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان گفت: امیدواریم با تاسیس این مرکز، همکاری‌های تحقیقاتی و آموزشی مثبتی ایجاد شود.
وی افزود: در این همایش ۳۰ محقق چینی از آکادمی علوم چین و تعدادی از محققان مطرح کشور در زمینه‌های مختلف تغییر اقلیم حضور دارند.
دکترخرمالی خاطرنشان کرد: سه سخنرانی کلیدی، دوازده سخنرانی علمی و تعدادی مقاله به صورت پوستری دراین همایش ارائه می‌شوند.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴