به میزبانی دانشگاه گیلان برگزار می‌شود؛

همایش بین‌المللی "مردم و محیط زیست در امتداد راه ابریشم"

۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۲:۲۴ کد : ۴۷۰۴۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۴۳
سومین دور همایش‌های بین المللی مطالعات راه ابریشم با عنوان همایش مردم و محیط زیست در امتداد راه ابریشمی، ۱۱ الی ۱۲ اردیبهشت ماه سال جاری توسط دانشگاه علامه طباطبایی و با میزبانی و مشارکت دانشگاه گیلان و شبکه دانشگاه‌های راه ابریشم برگزارمی‌شود.
همایش بین‌المللی "مردم و محیط زیست در امتداد راه ابریشم"

به گزارش ادار کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه گیلان، این همایش، با معرفی ظرفیت‌های مناطق مختلف ایران برای مشارکت پروژه راه ابریشم در قاره آسیا با حضور پژوهشگرانی از کشورهای روسیه، چین، ایتالیا و... در دانشگاه گیلان برگزار می‌شود.
احترام به محیط زیست در ادبیات باستانی و مدرن منطقه جاده ابریشم، نقش تاریخی حوضه های آبی در شکل گیری تمدن ها، رویه های حقوقی و محیط زیست در منطقه ابریشم جاده، مدیریت بحران آب و جلوگیری از جنگ های آب؛ اقتصاد کشاورزی و همکاری بین منطقه ای در منطقه جاده ابریشم، مدیریت بحران آلودگی هوا در منطقه ابریشم جاده و اقتصاد انرژی و آسیب های زیست محیطی آن از محورهای این همایش بین‌المللی می‌باشد.
همچنین، مدیریت بحران انرژی در منطقه جاده ابریشم، نقش رسانه ها در شکل گیری محیط زیست، فرهنگ حفاظت در منطقه ابریشم جاده، مدیریت اجتماعی بحران های زیست محیطی در منطقه جاده ابریشم، بحران های زیست محیطی و تأثیر آنها بر زندگی اجتماعی انسانی؛ محیط زیست پایدار، اقتصاد پایدار نیز از دیگر محورهای این همایش است.
ل.س42/ل.م54