به میزبانی دانشگاه زابل؛

آیین اختتامیه کنفرانس بین المللی گرد و غبار درجنوب غرب آسیا برگزار شد

۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۹:۲۹ کد : ۴۷۰۲۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۶۵
آیین اختتامیه کنفرانس بین‌المللی گرد و غبار درجنوب غرب آسیا در سالن همایش‌های بین‎المللی آیت الله هاشمی رفسنجانی دانشگاه زابل برگزار شد.
آیین اختتامیه کنفرانس بین المللی گرد و غبار درجنوب غرب آسیا برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه زابل، در این آیین دکتر موسی بهلولی رئیس دانشگاه زابل، با اشاره به پایگاه اجتماعی بالای دانشگاه‌ها و موفقیت آنها در جلب اعتماد مردم، ابلاغ نتایج این کنفرانس را در قالب قطعنامه از طریق وزارت علوم تحقیقات و فناوری به دستگاه‌های اجرایی ذیربط خواستار شد و آن را رویکرد اجتماعی دانشگاه زابل در تعامل دوطرفه با جامعه و تلاش برای مطلوب نمودن زیست و معاش مردم عنوان کرد.
وی با بیان اینکه از اهداف این کنفرانس‌ها و همایش‌ها فراهم ساختن امکان تضارب آرا و اندیشه‌ها است، خاطر نشان کرد: آشنایی شرکت‌کنندگان و مهیمانان کنفرانس با منطقه سیستان و زدودن غبار نگاه‌های منفی و قضاوت‌های نادرست از چهره این سرزمین، یکی دیگر از اهداف این کنفرانس می‌باشد.
دکتر عباس میری، دبیر علمی کنفرانس نیز، مقالات ارائه شده را حائز کیفیت علمی مطلوب و پوشش‌دهنده تمامی محورهای متصور برای کنفرانس ذکر کرد و از آمادگی دانشگاه زابل، برای برگزاری دوره آتی کنفرانس گرد و غبار خبر داد.
پروفسور میدلتون از میهمانان همایش، با بیان اینکه امکان رفع کامل معضل گردوغبار میسر نیست، افزود: متخصصان امر باید با پیش‌آگاهی و پیش‌بینی رخداد این معضل، تلاش و توجه لازم را برای کاهش این پدیده و اثرات آن به کار گیرند و به عنوان یک مسئله بین‌المللی برای مبارزه با آن، با کشورهای دیگر تعامل و همکاری داشته باشند.
گفتنی است، کنفرانس بین‌المللی گرد و غبار درجنوب غرب آسیا، از سوم لغایت پنجم ادیبهشت ماه به میزبانی دانشگاه زابل برگزار شد.
م.ف ۷۷/ ل.م ۵۴
 


( ۱ )