با حضور استادان و علاقه‌مندان حکمت و فلسفه؛

مراسم نکوداشت اندیشمند فرزانه و مصحح توانا دکتر نجفقلی حبیبی برگزار می‌شود

۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۵:۲۸ کد : ۴۷۰۱۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۳۰
مراسم نکوداشت اندیشمند فرزانه و مصحح توانا دکتر نجفقلی حبیبی با حضور استادان و علاقه‌مندان حکمت و فلسفه، یکشنبه هشتم اردیبهشت ماه از ساعت ۱۷ الی ۱۹:۳۰ در سالن فردوسی خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می‌شود.
مراسم نکوداشت اندیشمند فرزانه و مصحح توانا دکتر نجفقلی حبیبی برگزار می‌شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از خانه اندیشمندان علوم انسانی، دکتر نجفقلی حبیبی (متولد ۱۳۲۰، خوانسار)، استاد دانشکده الهیات دانشگاه تهران، پژوهشگر فلسفه اسلامی، سهروردی پژوه و مصحح توانای معاصر است که بیش از نیم قرن از عمر خود را صرف تعلیم و تربیت جوانان این مرز و بوم کرده و با علاقه وافر برای اعتلا و اشاعه معارف به ویژه نشر و گسترش فرهنگ دینی و ملی کوشیده است. همچنین آثار ارزشمندی اعم از تالیف و تصحیح در زمینه فلسفه اسلامی و متون پزشکی پدید آورده است.
در این مراسم اساتید بزرگواری چون غلامرضا اعوانی، سید کاظم اکرمی، حسن بلخاری، محسن رهامی، حسین سلیمی، رضا صالحی امیری، غلامرضا ظریفیان، آیت الله غیاث الدین طه محمدی سخنرانی خواهند کرد.
همچنین در این مراسم از کتاب «حبیب معرفت؛ مجموعه مقالات اهدایی به استاد» مشتمل بر چهل مقاله اهدایی به قلم بزرگان علم و ادب، دوستان و ارادتمندان استاد است؛ رونمایی خواهد شد.
خانه اندیشمندان علوم انسانی از تمامی اساتید، پژوهشگران، دانشجویان و علاقه‌مندان جهت شرکت در این مراسم دعوت می‌نماید.
ل.م ۵۴


( ۱ )