چهارمین کنفرانس بین‌المللی مدیریت صنعتی در دانشگاه یزد در حال برگزاری است

۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۱:۲۸ کد : ۴۶۹۹۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۱۳
چهارمین کنفرانس بین‌المللی مدیریت صنعتی با حضور جمعی از دانشگاهیان، مسئولان کشوری و استانی، بخش صنعت و دانشجویان، در دانشگاه یزد در حال برگزاری است.
چهارمین کنفرانس بین‌المللی مدیریت صنعتی در دانشگاه یزد در حال برگزاری است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه یزد، در این کنفرانس دکتر محمد صالح اولیا، رئیس دانشگاه یزد بر اهمیت تئوری های مدیریت صنعتی در راستای افزایش کیفیت در زمینه های مختلف تاکید کرد.
وی درباره جایگاه رشته مدیریت صنعتی در تحولات شتابان افزود: یا باید در شرایط سنتی این رشته باقی ماندو یا مانند سایر حوزه های مشابه تغییرات ایجاد کرد. همچنین جامعه در برابر برخی پدیده ها منفعل است؛ برای حل این مشکل، رصد اتفاقات دنیا و درنظر گرفتن تاثیرات آنها بر رشته مدیریت صنعتی موثر است.
در ادامه دکتر سید محمود زنجیر چی دبیر این کنفرانس با اشاره به اهمیت علم در اثرگذاری بر جامعه، نوآوری این کنفرانس را در ارتباط با جامعه و دوری از فضای صرفاً آکادمیک و امضای تفاهم نامه با شرکت‌های مستقر در یزد برای برگزاری تور صنعتی دانست.
دکتر سید حیدر میر فخرالدینی، دبیر علمی چهارمین کنفرانس بین المللی مدیرت صنعتی به ارائه گزارش عملکرد این کنفرانس پرداخت.
وی اظهار داشت: در مجموع ۲۶۴ مقاله به این کنفرانس ارسال شد و با ارزیابی داوران ۲۱۲ مقاله پذیرفته شد که از این تعداد، ۴۷ مقاله به صورت ارائه شفاهی و ما بقی به صورت پوستر ارائه شد.
دکتر میر فخرالدینی با بیان اینکه در این کنفرانس علاوه بر دانشگاه‌های داخلی، دو دانشگاه خارجی هم فعال هستند مبنای اصلی این کنفرانس را پرداختن به نیازهای صنعت و سازمان های مرتبط دانست.
دکتر عادل آذر، رئیس انجمن علمی مدیریت صنعتی و رئیس محاسبات کشور با بیان اینکه در حال حاضر نظام تخصیص منابع مالی در کشور با چالش‌هایی مواجه است، بحث عدالت و فساد را مهم دانست و بر در نظر گرفتن شرایط جامعه به جای پرداختن به مسائل صرفاً آکادمیک مدیران صنعتی تاکید کرد.
این کنفرانس در دو روز سوم و چهارم اردیبهشت ماه در دانشگاه یزد در حال برگزاری است.
ه.ب ۷۷/ ل.م ۵۴