با مشارکت خیرین آموزش عالی؛

عملیات عمرانی دومین خوابگاه خیرساز دانشگاه سمنان آغاز شد

۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۰:۵۳ کد : ۴۶۹۹۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۹۳
ساخت دومین خوابگاه خیرساز دانشجویان دانشگاه سمنان با مشارکت خیر مهندس اعوانی و با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری سمنان، رئیس و مسئولان این دانشگاه آغاز شد.
عملیات عمرانی دومین خوابگاه خیرساز دانشگاه سمنان آغاز شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه سمنان، دکتر مسعود نصیری رئیس دانشگاه سمنان با اعلام این خبر گفت: این خوابگاه در زمینی با زیربنای ۴۶۵ مترمربع در دوطبقه در پردیس اصلی این دانشگاه ساخته می‌شود.
وی افزود: این خوابگاه در قالب شش سوئیت مجزا با پیش‌بینی هزینه بیش از ۹ میلیارد ریالی ساخته خواهد شد که ۵۰ درصد از هزینه ساخت را خیر مهندس اعوانی و مابقی را دانشگاه سمنان پرداخت می‌کند.
رئیس دانشگاه سمنان با بیان اینکه این خوابگاه، دومین خوابگاه دانشگاه سمنان است که با مشارکت خیران ساخته می‌شود، گفت: با توجه به افزایش جمعیت دانشجویی دانشگاه و دغدغه خانواده‌ها و همچنین مسئولان دانشگاه برای اسکان دانشجویان در خوابگاه‌ها، می‌طلبد که خیران در ساخت خوابگاه همکاری و مساعدت بیشتری با دانشگاه سمنان داشته باشند.
دکتر نصیری بابیان اینکه میزان مشارکت خیران در ساخت خوابگاه بسیار اندک است، گفت: باید در این زمینه فرهنگ‌سازی شود که اهمیت ساخت خوابگاه دانشجویی کمتر از ساخت مدرسه نیست.
وی اظهار امیدواری کرد با آغاز ساخت این طرح، مشارکت دیگر خیران نیز برای ساخت خوابگاه افزایش یابد که با بهره‌برداری از این ساختمان میزان اسکان دانشجویان دانشگاه سمنان در خوابگاه‌ها نیز افزایش خواهد یافت.
نخستین خوابگاه خیرساز دانشگاه سمنان با مساحت حدود ۵۲۰ مترمربع و در یک بلوک شش واحدی با ظرفیت ۵۰ نفر با پیشرفت ۱۰ درصدی در حال ساخت است که ۵۰ درصد از هزینه آن را محسن فخار از اعضای بنیاد خیرین دانشگاه سمنان و دیگر خیران پرداخت می‌کنند.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴
 


( ۲ )