به منظور گسترش همکاری‌های مشترک صورت پذیرفت؛

امضای تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه قم و منتدی السلام الدولی با مرکزیت بغداد

۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۵:۰۱ کد : ۴۶۹۷۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۷۱
تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه قم و منتدی السلام الدولی با مرکزیت بغداد در راستای گسترش همکاری‌های مشترک، توسط حجت الاسلام و المسلمین دکتر عسکر دیرباز، رئیس دانشگاه قم و دکتر سعد عجیل مبارک الدراجی، رئیس منتدی السلام الدولی به امضاء رسید.
امضای تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه قم و منتدی السلام الدولی با مرکزیت بغداد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه قم، در این تفاهم‌نامه که به منظور همکاری‌های بیشتر علمی، تحقیقاتی و پژوهشی منعقد شد، دانشگاه قم برای تسهیل پذیرش دانشجویان کشورهای عربی به ویژه کشور دوست و همسایه عراق اعلام آمادگی کرده و مقرر شد در راستای پروژه‌های پژوهشی و کمک به تجاری‌سازی ایده‌ها و هم‌افزایی برای پروژه‌های اقتصادی و همچنین استفاده از ظرفیت بالای آزمایشگاه‌های تخصصی و اعضای هیئت علمی نهایت همکاری صورت پذیرد.
در این آیین دکتر دیرباز رئیس دانشگاه قم، با توجه به سابقه مشارکت‌های علمی بین دو کشور ایران و عراق در ادوار مختلف ابراز خرسندی کرد و خواستار افزایش مراودات علمی در زمینه‌های مختلف علمی شدند.
دکتر سعد عجیل مبارک الدراجی، رئیس منتدی و استاد دانشگاه بغداد نیز ضمن ابراز تشکر از میهمان نوازی و همکاری دانشگاه قم از اینکه این تفاهم‌نامه موجب تقویت تبادلات علمی خواهد شد ابراز مسرت کردند.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴
 


( ۱ )