با هدف توسعه ارتباط صنعت و دانشگاه؛

آزمایشگاه برق فشارقوی و عایق‌ها در دانشگاه تفرش راه‌اندازی شد

۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۳:۱۴ کد : ۴۶۹۶۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۷۹
آزمایشگاه پژوهشی – آموزشی، برق فشارقوی و عایق‌ها باهدف توسعه ارتباط صنعت و دانشگاه در دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه تفرش راه‌اندازی شد.
آزمایشگاه برق فشارقوی و عایق‌ها در دانشگاه تفرش راه‌اندازی شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تفرش، مهندس نفیسه آقابابائی رئیس آزمایشگاه مرکزی دانشگاه تفرش با بیان پتانسیل بالای دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه تفرش برای رسیدن به خودکفایی علمی اظهارداشت: این آزمایشگاه با همکاری تیمی دکترهمایون مشگین کلک رئیس دانشکده مهندسی برق دانشگاه تفرش و دکترمجتبی پیشوایی و دکترسجاد صدر و مهندس مرتضی قربانی به خاطر برنامه‌ریزی طولانی‌مدت راه‌اندازی گردید.
وی گفت: ضرورت راه‌اندازی آزمایشگاه فشارقوی به دلیل ارتباط مؤثر دانشکده مهندسی برق با صنعت در اولویت کار قرار گرفت و اکنون شاهد یک آزمایشگاه قابل‌قبول هستیم.
وجود دستگاه‌هایی نظیر دستگاه مولد ولتاژ ضربه Kv125، دستگاه تست روغن، دستگاه تست کابل‌های فشارقوی و ترانس فشارقوی Kv100 متناوب، در این آزمایشگاه، زمینه برای تحقیق در گرایش فشارقوی در مقطع کارشناسی ارشد را به‌طور کامل فراهم آورده است.
در این آزمایشگاه، تست DCو ACتجهیزات تا میزان ۱۰۰ کیلوولت و همچنین تست ضربه ایمپالس تا ۱۲۰ کیلوولت انجام می‌گیرد که تست انواع مقره، تست انواع کات اوت و برقگیر و کلیدهای قدرت تست سلامت دستکش، کلاه و فرش عایق و انواع لوازم خط گرم و تجهیزات ایمنی، تست عایقی PTو CTو انواع یراق آلات عایقی تا سطح ولتاژ ۱۲۰ کیلوولت ازجمله تست‌هایی است که در این آزمایشگاه مورد آزمایش قرار می‌گیرند.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴