با حضور نمایندگانی از دانشگاه‌های آلمان، ایتالیا، اسلواکی و روسیه؛

چهارمین نشست پروژه بین‌المللی اراسموس در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری برگزار شد

۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۷ کد : ۴۶۹۵۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۶۳
چهارمین نشست پروژه بین‌المللی اراسموس با حضور اعضای هیئت علمی و اجرایی از دانشگاه‌های المینوی آلمان، لاکویلای ایتالیا، نیترای اسلواکی، پنج دانشگاه از روسیه، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری و دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل از ایران به میزبانی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری برگزار شد.
چهارمین نشست پروژه بین‌المللی اراسموس در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، دکتر تیموری رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری در این نشست اظهار داشت: دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری با رتبه ۲۲ در کشور، علاوه بر ۱۸ رشته کارشناسی، ۴۶ رشته کارشناسی ارشد و ۲۲ گرایش دکتری، در چندین پروژه ملی کشور نیز به عنوان مجری و همکار مشارکت دارد.
وی ادامه داد: آموزش کشاورزی نوین در دنیا از اهداف کلی دانشگاه‌های تخصصی کشاورزی محسوب می‌شود که دانشگاه ما نیز این هدف را دنبال می‌کند.
دکتر تیموری از اینکه پروژه فارمر در این راستا تدوین شده ابراز خرسندی کرد و افزود: امیدواریم به اجرایی شدن این پروژه گسترش علوم کشاورزی را در بخش فراملی نیز تجربه کنیم.
رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری گفت: استراتژی ما آموزش و پژوهش علوم کشاورزی و شاخه‌های مرتبط با آن با مجموعه‌ای از دانشگاه‌ها و به صورت شبکه‌ای و در کنار هم می‌باشد تا آموزش‌های مدرن را از حالت آموزش منطقه‌ای به آموزش بین‌المللی تبدیل کنیم.
وی خاطرنشان کرد: در این نشست درباره برگزاری و تکمیل مواد درسی دوره آموزش مجازی مدرسه تابستانی (Summer school) و مراحل بعدی راه‌اندازی رشته جدید آگرومکاترونیک، تجربه‌های قبلی و حاضر اتحادیه اروپا در راه‌اندازی دوره‌های مشترک آموزشی و بین دانشگاهی، همچنین روش‌های نوین آموزش از راه دور گفت‌وگو و تبادل نظر شد.
دکتر تیموری افزود: تمرکز اصلی این پروژه بر روی به‌روزرسانی و هماهنگ‌سازی سیستم آموزش عالی مهندسی کشاورزی در دانشگاه‌های روسیه و ایران مطابق با استراتژی لیسبون و روند بولونیا قرار گرفته است و در طول چرخه عمر این پروژه، اعضای توافق‌نامه با مشارکت جدی و همکاری متقابل برای ایجاد یک شبکه آموزشی بین دانشگاه های اتحادیه اروپا، روسیه و ایران تلاش خواهند کرد به نحوی که در نهایت گواهینامه صادر شده برای فارغ التحصیلان این رشته به صورت بین‌المللی معتبر باشد.
وی، توسعه برنامه درسی جدید برای دوره کارشناسی ارشد "آگرو مکاترونیک"، ایجاد شبکه همکاری چند ملیتی با توسعه شبکه آموزشی مبتنی بر وب (web-based educational network)، افزایش ظرفیت‌های نوآوری با به‌روزرسانی تجهیزات آموزشی در دانشگاه‌های همکار و درگیر در پروژه برای بهبود مهارت‌های عملی و همچنین ایجاد مدرسه تابستانی مجازی "کشاورزی پایدار" در بین دانشگاه‌های همکار را از دیگر اهداف این پروژه مشترک برشمرد.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴