در راستای گسترش همکاری‌های مشترک صورت گرفت؛

بازدید هیئتی از دانشگاه‌های صنعتی جنوب عراق و بصره از دانشگاه صنعتی شیراز

۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۸:۳۶ کد : ۴۶۹۳۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۲۶
هیئتی از دانشگاه‌های صنعتی جنوب عراق و بصره جهت آشنایی و بازدید از توانمندی‌های علمی و فنی دانشگاه صنعتی شیراز در این دانشگاه حضور یافتند.
بازدید هیئتی از دانشگاه‌های صنعتی جنوب عراق و بصره از دانشگاه صنعتی شیراز

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی شیراز، هیئت مذکور متشکل از ۶ نفر از نمایندگان علمی دانشگاه‌های استان بصره عراق، ضمن دیدار با هیئت رئیسه دانشگاه صنعتی شیراز، طی جلسه‌ای که با حضور روسای دانشکده‌های دانشگاه و تنی چند از اساتید دانشگاه برگزار گردید، با توانمندی‌های علمی و فنی این دانشگاه آشنا شدند.
در این نشست دکتر محمد مهدی علویان مهر رئیس دانشگاه صنعتی شیراز، ارتباط علمی موثر بین دانشگاه‌های دو کشور همسایه ایران و عراق را بسیار مهم توصیف کرد و خواستار همکاری‌های علمی و پژوهشی بیشتر بین دانشگاه‌های ایران و عراق شد.
وی آمادگی کامل دانشگاه صنعتی شیراز را جهت همکاری‌های علمی، آموزشی و تحقیقاتی اعلام داشت و اظهار امیدواری کرد در آینده نزدیک روابط دانشگاه صنعتی شیراز و دانشگاه‌های استان بصره عراق در سطوح مختلف آغاز گردد.
در ادامه هیات عراقی از آزمایشگاه‌ها و بخش‌های مختلف علمی و رفاهی دانشگاه بازدید کردند و در جریان نحوه ارائه خدمات به دانشجویان قرار گرفتند.
بازدید از مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری (RICeST) و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، بنیاد علمی نخبگان استان فارس، مجموعه صنعتی فراسان و مرکز آموزشی مهارتی امیرکبیر بود از دیگر برنامه‌های سفر هیئت عراقی بود.
ل.م ۵۴