با حمایت پارک علم و فناوری یزد ، بیواستارتاپ دردانشگاه علوم پزشکی یزد برگزارشد

۱۶ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۳:۰۶ کد : ۴۶۹۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۹۸
مراسم افتتاح بیواستارتاپ دردانشگاه علوم پزشکی با حمایت پارک علم و فناوری یزد برگزارشد به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین مراسم که باحضور معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد، رئیس دانشکده پز...
مراسم افتتاح بیواستارتاپ دردانشگاه علوم پزشکی با حمایت پارک علم و فناوری یزد برگزارشد
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین مراسم که باحضور معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد، رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، رئیس سابق مرکز کارآفرینی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، نماینده جهانی برگزار و پس از معرفی ایده ها توسط ایده پردازان، رای گیری ایده، آغاز تشکیل تیم ها و شروع کار تیم ها انجام شد.
در این مراسم احمدرضا فقیه خراسانی معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد با بیان تاریخچه مختصری از این پارک گفت: دانشگاه های نسل اول تنها آموزش محور بودند در نسل دوم نیز پژوهش محوری را اصل قرار دادند و اما درحال حاضر دانشگاه های فناور و تکنولوژی محور روی کار آمده اند.
وی با تاکید براینکه نیاز است پژوهش های انجام شده در دانشگاه ها  به سمت تولید ثروت هدایت شود، افزود: امروز دانشگاه ها باید جوابگوی نیاز صنعت باشند و تحقیقات را به ثروت تبدیل کنند که این اتفاق درایران سرعت خوبی داشته و دانشگاه ها توانسته اند به سمت دانشگاه کارآفرین گام بردارند.
فقیه خراسانی با بیان اینکه نقش پارک های علم و فناوری گذر از دره مرگ است گفت: سمت راست این دره پژوهش و تحقیقات و سمت چپ آن تکنولوژی است.
وی در ادامه به نحوه پذیرش در مراکز رشد پارک های علم و فناوری یزد و حمایت از پذیرش شدگان پرداخت.
استارتاپ ویکند یک رویداد آموزشی- تجربی (Experiential Education) در سراسر دنیا است که در ۳ روز متوالی برگزار می گردد.
گفتنی است دراین برنامه شرکت کنندگان پرانگیزه ای شامل برنامه نویسان، مدیران تجاری، صاحب نظران و متخصصان، بازاریاب ها و طراحان گرافیک گرد هم می آیند تا طی ۵۴ ساعت ایده هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده ای را اجرا کند.