به همت محققان دانشگاه علم و صنعت ایران؛

نخستین نمونه رونده پلتفرم خودروی ملی در حال ساخت است

۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۳:۵۴ کد : ۴۶۹۲۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۵۱
به همت استادان و دانشجویان دانشگاه علم و صنعت ایران و با همکاری محققان صنعت خودروی کشور، اولین نمونه رونده پلتفرم خودروی ملی در مرکز تحقیقات سایپا در حال ساخت است.
نخستین نمونه رونده پلتفرم خودروی ملی در حال ساخت است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه علم و صنعتی ایران، دکتر محمدحسن شجاعی فرد، رئیس دانشکده و پژوهشکده مهندسی خودرو و مدیر پروژه کلان ملی طراحی و ساخت پلتفرم خودروی کلاس B ابراز امیدواری کرد: با حمایت مسئولان شرکت سایپا، نمونه رونده اولیه این خودرو، به زودی در دانشکده مهندسی خودرو رونمایی شود.
وی افزود: بدیهی است پس از ساخت اولین نمونه، نمونه‌های بیشتری (در حدود ۵۰-۴۰ دستگاه)، برای انجام آزمایش‌های مختلف مورد نظر استاندارد می‌بایست تولید شود که پس از تایید و گذراندن آزمون‌های مورد نظر استاندارد، برای تولید انبوه آن اقدام خواهد شد.
این خودرو با ظرفیت چهار سرنشین، طراحی شده و اولین نسل از خودروی ملی است که تمام طراحی آن توسط استادان و دانشجویان دانشگاه علم و صنعت ایران و با همکاری محققان صنعت خودروی کشور انجام شده است.
هیئت روسی دانشگاه حمل و نقل سنت پترزبورگ امپراطور الکساندر اول روسیه نیز اواخر فروردین ماه جاری از این پروژه بازدید و در جریان مراحل کار و پیشرفت آن قرار گرفتند.
ل.س ۴۲/ ل. م ۵۴