معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در جشنواره ملی زن و علم:

یک چهارم زنان ایرانی تحصیلات دانشگاهی دارند

۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۷ کد : ۴۶۹۲۵ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۵۷۲
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه یک چهارم زنان جامعه ما تحصیلات دانشگاهی دارند، گفت: امیدواریم میزان حضور زنان در عرصه‌های مختلف آموزشی و علمی کشور افزایش یابد تا زنان موفق بیشتری را به جامعه علمی جهانی معرفی کنیم.
یک چهارم زنان ایرانی تحصیلات دانشگاهی دارند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، دکتر معصومه ابتکار در اختتامیه دومین جشنواره ملی زن و علم که امروز با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد به اهمیت زنان و نقش آنان در حوزه علم و دانش اشاره کرد و گفت: شخصیت جهانی پروفسور مریم میرزاخانی با تحول نگرشی که در علوم ریاضی ایجاد کرد یک شخصیت فارغ از جنسیت است و این جشنواره نیز شخصیت‌های ممتاز علمی زنان و دختران را معرفی می‌کند.

وی در ادامه تصریح کرد: ما در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ۴۰ شاخصه جامعه زنان را بر مبنای آمار استخراج کردیم. بر اساس این آمار تحولات حوزه زنان واقعاً چشمگیر بوده اما در بین همه پیشرفت‌ها قله پیشرفت‌های زنان در حوزه آموزش عالی بوده است.

معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده افزود: در برخی سال‌های اخیر دختران توانسته‌اند تا ۶۰ درصد ورودی دانشگاه‌ها را از آن خود کنند علاوه بر این یک چهارم زنان در جامعه ما تحصیلات دانشگاهی دارند و نیمی از دانشجویان جوان ما دختران و حدود ۲۷ درصد هیأت علمی دانشگاه‌ها را زنان تشکیل می‌دهند.

ابتکار در پایان خاطرنشان کرد: ما کماکان انتظار را داریم که حضور بیشتری از زنان اندیشمند و مدیر را در آموزش عالی و علوم شاهد باشیم. امیدواریم از این افراد جهت معرفی آنان به جامعه علمی جهانی استفاده کنیم.