با حمایت بخش خصوصی، دستگاه سی‌ان‌سی در دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه یزد راه‌اندازی شد

۳۰ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۶:۱۰ کد : ۴۶۹۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۹۷
با هدف تربیت نیروی کار متخصص آشنا با دستگاه سی‌ان‌سی، این دستگاه از سوی بخش خصوصی خریداری و در کارگاه ماشین‌ابزار دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه یزد راه‌اندازی شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترر...
با هدف تربیت نیروی کار متخصص آشنا با دستگاه سی‌ان‌سی، این دستگاه از سوی بخش خصوصی خریداری و در کارگاه ماشین‌ابزار دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه یزد راه‌اندازی شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترروح‌الله عزیزی تفتی عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه یزد با اعلام این خبر گفت: با خرید این دستگاه در راستای ارتباط بین صنعت و دانشگاه پروژه‌های دانشگاهی با دقت بیشتر، کیفیت بالاتر، در زمانی کمتر و با نظارت کامل سفارش‌دهنده دانشگاهی انجام خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه این دستگاه ازسوی مهندس علی‌محمد سعیدزاد از مدرسان کارگاه ماشین‌ابزار دانشکده مکانیک خریداری شده، افزود: مهندس سعیدزاد در زمره متخصص‌ترین افراد در زمینه سی‌ان‌سی در سطح یزد است.
دکترعزیزی گفت: یکی از دغدغه‌هایی که وجود داشت آشنا نبودن دانش‌آموختگان مهندسی مکانیک به تکنولوژی سی‌ان‌سی بود که خرید این دستگاه توسط بخش خصوصی و وجود آن در دانشگاه گامی بلند برای تربیت نیروهایی متخصص و مورد نیاز صنعت است.
عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه یزد گفت: با خرید این دستگاه که یک دستگاه فرز سی‌ان‌سی سه محوره است، انواع قطعات صنعتی را می‌توان با دقتی بالا و در زمانی کوتاه تولید کرد که ساخت آنها با ماشین‌ابزارهای سنتی قابل اجرا نیست.
وی درادامه افزود: تا پیش از خرید این دستگاه، بسیاری از پروژه‌ها به دلیل نبود دستگاه سی‌ان‌سی در دانشگاه تعریف نمی‌شد و یا اینکه دانشجویان مجبور بودند برای انجام پروژه‌های خود به کارگاه‌های بیرون از دانشگاه و حتی استان‌های مجاور مراجعه کنند که مشکلات زیادی را به دنبال داشت و به دلیل عدم نظارت کافی از سوی آن‌ها بسیاری از انتظارات پژوهشی برآورده نمی‌شد.
دکتر عزیزی تفتی تصریح کرد: درحال حاضر استادان و دانشجویانی که برای انجام پروژه‌های خود به دستگاه سی‌ان‌سی نیاز دارند می‌توانند از خدمات این دستگاه تحت مدیریت مهندس سعیدزاد برخوردار شده و ضمن نظارت بر کار، از تخفیف ویژه نیز برخوردار شوند.