با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛

طرح‌های عمرانی دانشگاه فسا به بهره‌برداری رسید

۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۵ کد : ۴۶۹۱۲ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۴۲۷
دکتر منصور غلامی ، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در سفر به شهرستان فسا، کتابخانه و خانه فرهنگ علامه دهخدا و مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه فسا را افتتاح کرد.
طرح‌های عمرانی دانشگاه فسا به بهره‌برداری رسید

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شیراز، دکتر غلامی در جمع دانشگاهیان دانشگاه فسا گفت: مشتری جدی پشت در دانشگاه‌ها نداشته‌ایم و هر سازمان و نهادی که به دانشگاه سفارش داده و دانشگاه انجام نداده، اعلام کند.
وی با طرح این پرسش که " صنعت ما تا چه میزان آمادگی و ظرفیت ورود به عرصه های جدید و بهره گیری از دانش روز را دارد؟ " خاطر نشان کرد: الگوی توسعه اقتصادی و اجتماعی ما توان کافی برای بهره‌گیری مناسب از دانش دانشگاهیان را ندارد.
وزیر علوم با بیان اینکه توصیه مقام معظم رهبری آن است که نگذارید رشد علمی کشور متوقف شود و یا شتاب آن کاهش یابد، خاطر نشان کرد: رشد علمی با توجه به علم جهان سنجیده می‌شود و بر این اساس دانشگاه‌ها باید تلاش نمایند.
دکتر غلامی، حل مسائل جامعه و پاسخ‌گویی به نیازهای مختلف نهادها را یکی از رویکردهای اصلی وزارت علوم برشمرد و اظهار داشت: از همه اساتید و دانشجویان درخواست می‌کنم که مشکل‌شناسی و مسئله‌یابی کنند و وزارت علوم هم به طور کامل از آنها حمایت و پشتیبانی می‌کند.
در ابتدای این مراسم، دکتر اژدری، رئیس دانشگاه فسا، حجت الاسلام و المسلمین جمالی زاده، امام جمعه این شهرستان، دکتر جمالی، نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی و مهندس کرمی، فرماندار فسا در سخنان جداگانه‌ای، مهم‌ترین درخواست‌ها و دغدغه‌های خود را در‌خصوص مسائل آموزش عالی مطرح کردند.
گفتنی است در این آیین کتابخانه و خانه فرهنگ علامه دهخدا در دانشگاه فسا با هزار و ۷۰۰ مترمربع زیربنا و با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال راه اندازی شد و مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه فسا نیز به دست وزیر علوم گشایش یافت؛ این مرکز رشد زیرمجموعه پارک علم وفناوری استان فارس است و بالغ بر ۱۰ تیم فناور در آن استقرار دارد.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷


( ۵ )