با حضور پژوهشگران دانشگاهی و صنعتی؛

کنفرانس ملی سیستم‌ها و فناوری‌های محاسباتی مراقبت از سلامت به میزبانی دانشگاه بیرجند برگزار شد

۳۱ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۶ کد : ۴۶۸۸۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۳۷۲
کنفرانس ملی سیستم ها و فناوری‌های محاسباتی مراقبت ازسلامت با حضور جمعی از اساتید، پژوهشگران، محققان دانشگاهی و صنعتی به میزبانی دانشگاه بیرجند برگزار شد .
کنفرانس ملی سیستم‌ها و فناوری‌های محاسباتی مراقبت از سلامت به میزبانی دانشگاه بیرجند برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه بیرجند، دکتر حمیدرضا نجفی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه بیرجند در آیین افتتاحیه کنفرانس، گفت : در بخش‌های مختلف علم با حجم زیادی از داده ها، اطلاعات روبه‌رو هستیم که اخذ نتیجه از آن نیازمند محاسبات دقیق است.
وی ادامه داد : این کنفرانس پتانسیل آن را دارد که بین‌المللی شود و لازم است در این راستا دبیرخانه دائمی این کنفرانس راه‌اندازی شود .
دکتر حامد وحدت نژاد دبیر علمی کنفرانس نیز با اشاره به اینکه دانشگاه بیرجند پایه‌گذار اصلی این کنفرانس است، افزود : کمیته علمی این کنفرانس دارای 130عضو از دانشگاه‌های معتبر (دانشاه صنعتی شریف، صنعتی امیر کبیر ، علم و صنعت ایران ، شهید بهشتی، فردوسی مشهد،  اصفهان، صنعنی خواجه نصیر طوسی و علوم پزشکی تهران و مشهد) می‌باشد .
وی تصریح کرد: 97 مقاله از پژوهشگران داخلی و خارجی دریافت شد و پس از داوری 30 مقاله به صورت پوستر و 14 مقاله به صورت سخنرانی ارائه گردید.
دکتر وحدت نژاد با بیان اینکه این همایش اولین کنفرانس در حوزه کاربرد کامپیوتر در پزشکی است، محورهای برگزاری این کنفرانس را بر اساس سیستم و تکنولوژی‌های محاسباتی برای حوزه پزشکی، کاربرد هوش مصنوعی و یادگیری ماشین و نرم افزارها و ابزارهایی بر مبنای محاسبات علم کامپیوتر در حوزه پزشکی، دانست .
وی خاطر نشان کرد: انجمن علمی نانو فناوری پزشکی ایران، انجمن علمی مدیریت سلامت ایران، انجمن علمی ماشین بینایی و پردازش تصویر ایران، انجمن علمی مهندسین برق و الکترونیک ایران و پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC ) حمایت خود را از این کنفرانس اعلام کرده‌اند .
برگزاری جلسات ارائه مقاله، کارگاه، پنل آموزشی و سخنرانی‌های کلیدی توسط مدیران و محققان داخل و خارج از کشور از جمله برنامه‌های کنفرانس ملی سیستم‌ها و فناوری‌های محاسباتی مراقبت از سلامت بود.
م.ف77/ل.م54