معرفی طرح‌های برگزیده دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم؛

امکان‌سنجی افزایش ظرفیت سازه استاکر و ریکلایمر کارخانه مگنتیت توسط محققان دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان

۳۱ فروردین ۱۳۹۸ | ۰۸:۵۰ کد : ۴۶۸۸۱ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۸۵۹
امکان‌سنجی افزایش ظرفیت سازه استاکر و ریکلایمر کارخانه مگنتیت، به همت پژوهشگران دانشکده مهندسی مکانیک و مواد دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان انجام شد و به‌عنوان یکی از طرح‌های برگزیده دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری معرفی گردید.
امکان‌سنجی افزایش ظرفیت سازه استاکر و ریکلایمر کارخانه مگنتیت توسط محققان دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این پروژه امکان افزایش ظرفیت سازه استاکر کارخانه مگنتیت به بار ۲۲۰۰ تن بر ساعت و دلایل انحراف سازه ریکلایمر مورد بررسی قرار گرفته است. در ابتدا هر دو سازه مورد بررسی فنی قرار گرفته و تست‌های غیر مخرب MT و UT بر روی نواحی جوشکاری شده انجام گرفت؛ سپس اندازه‌گیری‌هایی برای خیز و انحراف هر دو سازه در محل کارخانه صورت پذیرفت.
هر دو سازه بر اساس نقشه‌های فنی و به‌صورت دقیق و با جزئیات کامل مدل‌سازی شده‌اند و بارگذاری بر اساس استاندارد سازه‌های معلق اعمال گردیده است. در نهایت بر اساس تجزیه و تحلیل نتایج به دست آمده، افزایش ظرفیت و انحراف سازه آنالیز گردید.
به‌منظور انجام این پروژه نزدیک به ۶۰۰ نفر ساعت بازرسی فنی در محل مجتمع صورت گرفت و همچنین نزدیک به ۱۲۰۰ قطعه مدل‌سازی گردید.
تعیین نواحی بحرانی سازه، تبیین چگونگی افزایش ظرفیت تجهیز تعیین عیوب سازه و ارائه پیشنهادات اجرایی جهت اصلاح و تقویت سازه از دستاوردهای ویژه این طرح است.
بازسازی و تعمیر سازه ریکلایمر، بازرسی فنی نقاط بحرانی سازه استاکر به صورت دوره‌ای، از برنامه‌های آتی جهت توسعه این طرح می‌باشد.
م.ف ۷۷/ ل.م ۵۴