مدیر کل روابط عمومی وزارت  علوم خبر داد:

تدوین نقشه راه روابط عمومی‌های دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی و پژوهشی؛ از سیاست‌های این وزارت در سال جاری

۲۹ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۹:۰۱ کد : ۴۶۸۷۳ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۳۶۹
دکتر علیرضا عبداللهی نژاد مدیر کل روابط عمومی وزارت  علوم، تدوین نقشه راه روابط عمومی‌ها را از جمله سیاست‌های این وزارت در سال جاری دانست و گفت: تشکیل کارگروهی متشکل از استادان برجسته روابط عمومی‌های کشور  و تدوین شاخص‌های علمی و حرفه‌ای استاندارد برای ارزیابی عملکرد  روابط عمومی‌ها در دستور کار است.
تدوین نقشه راه روابط عمومی‌های دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی و پژوهشی؛ از سیاست‌های این وزارت در سال جاری

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه کاشان، دکتر عبداللهی‌نژاد در نشست سه جانبه شورای مدیران روابط عمومی دانشگاهها، مراکز پژوهشی و فناوری مناطق ۵،۴و۶ کشور در پژوهشکده اسانس های طبیعی قمصر دانشگاه کاشان، نقش دانشگاه‌ها و روابط عمومی ها را در شرایط کنونی کشور مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: روابط عمومی‌ها با تبیین جایگاه علمی و عملیاتی خویش می‌توانند گام‌های موثری در توسعه بردارند.
وی انعکاس فعالیت‌ها و دستاوردهای دانشگاه.ها را وظیفه روابط عمومی دانست و افزود: بایستی سعی شود تا با روش‌های نوین و استفاده از تکنولوژی های روز، نقش و جایگاه دانشگاه‌ها، به درستی برای مردم تبیین شود.
دکتر عبداللهی‌نژاد بر ارتباط دوسویه مسئولان با روابط عمومی و رسانه‌ها تاکید کرد و افزود: مسئولان اگرامروز عزلت‌گزینی و خلوت‌نشینی داشته باشند نخواهند توانست به رسالت اصلی خود دست یابند.
عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی به اهمیت جایگاه خبر و اطلاع‌رسانی اشاره کرد و گفت: خبر باید درست، صریح و شفاف و به موقع ارائه شود.
وی با بیان اینکه دستاوردها باید مبتنی بر ارزش‌های خبری و حرفه‌ای ارائه شود، خاطر نشان کرد: با استانداردسازی خبر و سرعت در مخابره اخبار می‌توان در جامعه بسیار تاثیرگذار بود.
دکتر عبدالهی نژاد با تاکید بر اینکه باید برون داده‌های علمی و حرفه‌ای داشته باشیم خاطر نشان کرد: روابط عمومی ها باید در تدوین شاخص‌های استاندارد نقش پیشرو داشته باشند.
وی اطلاع رسانی سریع در فضای مجازی را مورد تاکید قرار داد و افزود: بایستی از تمامی ابزار و تکنیک‌ها و دانش و تجربیات در حوزه تکنولوژی و فضای مجازی برای اطلاع‌رسانی سریع استفاده کرد.
مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم، با اشاره به ضرورت وجود روابط حرفه‌ای در هر دستگاه و سازمان تصریح کرد: امروزه افرادی در این حرفه موفق هستند که مجهز به دانش روز باشند.
دکتر عبداللهی‌نژاد به کارگیری نیروی انسانی حرفه‌ای در روابط عمومی و استفاده از ظرفیت‌های دانشجویان خلاق و بهره‌برداری از رسانه‌های جدید و ورود به عصر روابط عمومی الکترونیک را عواملی مهم در عملکرد بهتر روابط عمومی‌ها عنوان کرد.
برگزاری کارگاه آموزشی "اصول و سبک نگارش در فضای وب " با تدریس دکتر عبداللهی نژاد، عضو هیات علمی دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی و تقدیر از مدیران ادواری روابط عمومی دانشگاه کاشان از دیگر برنامه‌های این نشست یک‌روزه بود.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷