معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم خبر داد؛

اختصاص امتیاز علمی - پژوهشی به برگزیدگان جشنواره ملی زن و علم

۲۸ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۹:۰۷ کد : ۴۶۸۶۲ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۷۷۳
دکتر غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: برگزیدگان جشنواره ملی زن و علم از امتیاز علمی - پژوهشی برخوردار می‌شوند.
اختصاص امتیاز علمی - پژوهشی به برگزیدگان جشنواره ملی زن و علم

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غفاری عصر امروز (چهارشنبه) در نشست خبری دومین جشنواره زن و علم (جایزه دکتر مریم میرزاخانی) اظهار داشت: امسال دومین دوره این جشنواره ملی را برگزار می‌کنیم؛ طبیعتاً بنا بر نقش و سهمی که زنان در تحولات علمی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشورمان دارند، دارای نقش قابل اعتنایی هستند؛ این جشنواره درصدد آن است به این تلاش و اهتمامی که از سوی زنان شکل می‌گیرد ارج نهد.
وی افزود: با توجه به آن که بحث بررسی و قدردانی از نقش‌آفرینی زنان مطرح بود، ارتباط تنگاتنگی بین معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به وجود آمد و بر این اساس تفاهم‌نامه‌ای بین این دو مجموعه منعقد شد که یکی از بندهای آن تجلیل از شخصیت‌های فاخر زن کشور است.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تصریح کرد: یکی از فعالیت‌هایی که در این زمینه در نظر گرفته شده است، «جشنواره ملی زن و علم» است که با همکاری مجموعه‌های دیگری از جمله معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، معاونت آموزشی، پژوهشی و فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور، پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی، مشاور وزیر علوم در امور زنان، انجمن‌های علمی کشور و ستاد فرهنگ‌سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود.
وی افزود: در سامانه‌ای که برای این جشنواره در نظر گرفته شده بود ۵۱۴ نفر در شش گروه تخصصی فنی و مهندسی، علوم انسانی، علوم پایه، کشاورزی، دامپزشکی و محیط‌زیست، هنر و علوم پزشکی ثبت نام کرده‌اند که در مقایسه با سال گذشته رشد دوبرابری را شاهد هستیم. در این دوره از جشنواره تلاش شده است در داوری آثار نیز از زنان نخبه و صاحب‌نظر استفاده شود.
به گفته دکتر غفاری، شرکت‌کنندگان در سه رده سنی زیر ۴۰ سال، ۴۰ تا ۶۵ سال و بالای ۶۵ سال داوری شدند که ۳۲۳ نفر از شرکت‌کنندگان زیر ۴۰ سال هستند و بیشترین آمار شرکت‌کنندگان در گروه علوم انسانی می‌باشند.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم خاطرنشان کرد: آیین اختتامیه جشنواره زن و علم، دوم اردیبهشت ماه سال جاری در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار می‌شود و از ۱۸ برگزیده در دو سطح تقدیر می‌شود.
وی اظهار امیدواری کرد دوره‌های بعدی این جشنواره فراتر از مرزهای ملی و در سطح بین‌المللی برگزار شود.
ل.م ۵۴/
 


( ۱ )