مدیر کل دفتر نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت علوم:

مدیریت سبز؛ اولویت‌ وزارت علوم و جزء مطالبات جدی جامعه از دانشگاه‌هاست

۲۷ فروردین ۱۳۹۸ | ۰۹:۰۲ کد : ۴۶۸۱۴ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۳۵۱
دکتر جمشید اسماعیلی، مدیر کل دفتر نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نشست خبری «دومین همایش بین‌المللی دانشگاه سبز» در دانشگاه اصفهان اظهار داشت: مدیریت سبز از مطالبات جدی جامعه از دانشگاه‌هاست و وزارت علوم نیز این موضوع را یکی از اولویت‌های خود قرار داده است.
مدیریت سبز؛ اولویت‌ وزارت علوم و جزء مطالبات جدی جامعه از دانشگاه‌هاست

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه اصفهان، دکتر اسماعیلی حرکت به سمت مدیریت سبز را یک ضرورت قلمداد نمود و افزود: وزارت علوم در صدد است با پشتیبانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، مدیریت سبز را در دانشگاه‌ها به‌طور کامل اجرا کند تا الگویی برای سایر دستگاه‌های اجرایی شود.
مدیر کل دفتر نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت علوم، بیان داشت: موضوع مدیریت سبز از سال ۱۳۹۲ در کشور مطرح و در سال ۱۳۹۶ با تشکیل کارگروه راهبری مدیریت سبز در وزارت علوم و دانشگاه‌ها به طور جدی عملیاتی شد و در این راستا دومین همایش بین‌المللی دانشگاه سبز اردیبهشت امسال در دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود.
وی تصریح کرد: امسال در این همایش، سامانه ارزیابی مدیریت سبز دانشگاه‌های کشور رونمایی می‌شود و دانشگاه‌ها از این پس می‌توانند اطلاعات عملکرد خود را در سامانه مذکور وارد کنند.
دکتر اسماعیلی با اشاره به اینکه سال ۱۳۹۶ حدود ۶۰۰ طرح و سال گذشته نیز حدود ۶۰۰ طرح دیگر در خصوص طرح‌های مدیریت سبز از سوی دانشگاه‌ها به وزارت علوم معرفی شد، اظهار داشت: این طرح‌ها از نظر توجیه اقتصادی و زیست‌محیطی بررسی و در نهایت از بین آنها از حدود ۱۲۰ طرح منتخب، حمایت‌های مالی به میزان حدود ۵۵۰ میلیارد ریال بعمل می‌آید.
گفتنی است همایش بین‌المللی دانشگاه سبز با هدف معرفی دستاوردهای عرصه مدیریت سبز در دانشگاه‌ها، تبادل علم و تجربه‌های مسئولان و کارشناسان و ایجاد زمینه‌های مناسب برای ارتقای عملکرد دانشگاه‌ها و تغییرات گسترده در جامعه روزهای ۱۰ و ۱۱ اردیبهشت سال جاری به میزبانی دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷