اقدامات و فعالیت‌های دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی درخصوص کمک به سیل‌زدگان

۲۶ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۸:۴۰ کد : ۴۶۸۰۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۰۱۱
اهدای ۲۰۵ میلیون ریال کمک نقدی اعضای هیئت رئیسه دانشگاه شهیدبهشتی به سیل‌زدگان/ اهدای کمک‌ نقدی ۲۰۰ میلیون ریالی کارکنان و دانشجویان دانشگاه بیرجند به هموطنان سیل‌زده/ امدادرسانی و همیاری ویژه دانشگاه صنعتی اصفهان به هموطنان سیل زده
اقدامات و فعالیت‌های دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی درخصوص کمک به سیل‌زدگان

اهدای ۲۰۵ میلیون ریال کمک نقدی اعضای هیئت رئیسه دانشگاه شهیدبهشتی به سیل‌زدگان
در راستای حمایت از هم‌وطنان سیل‌زده و فراخوان جمع‌آوری کمک‌های دانشگاهیان، اعضای هیئت‌رئیسه دانشگاه شهید بهشتی در مجموع مبلغ ۲۰۵ میلیون ریال (معادل بیست میلیون و پانصد هزار تومان) از حقوق فروردین‌ماه خود را برای کمک به هم‌وطنان سیل‌زده اهداء کردند.
مقرر شد مبالغ کمک پس از کسر از حقوق فروردین ماه اعضای هیئت‌رئیسه به همراه سایر کمک‌های نقدی جمع آوری شده دانشگاهیان شهید بهشتی در اختیار مراجع ذی‌ربط برای کمک به هموطنان سیل زده قرار داده شود.

اهدای کمک نقدی ۲۰۰ میلیون ریالی کارکنان و دانشجویان دانشگاه بیرجند به هموطنان سیل‌زده
کانون هلال احمر دانشگاه بیرجند با ایجاد پایگاه و صندوق سیار، نسبت به جمع‌آوری کمک‌های دانشجویان، اعضای هیأت علمی و کارمندان دانشگاه اقدام کرد و در این امر خیر مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال جهت کمک به هموطنان سیل زده اهداء شد.

امدادرسانی و همیاری ویژه دانشگاه صنعتی اصفهان به هموطنان سیل زده
با تشکیل ستاد امدادرسانی به هموطنان سیل زده در دانشگاه صنعتی اصفهان، ضمن ارسال دو دستگاه ماشین آلات سنگین، چندین تن مواد غذایی، فرش، موکت، پتو و دیگر اقلام به مناطق سیل زده، بخشی از حقوق اعضای هیئت علمی و کارکنان نیز به منظور کمک به این عزیزان اختصاص یافت.

معاون اداری و مالی دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره اقدامات ویژه این دانشگاه به منظور همیاری وکمک به هموطنان سیل زده گفت: این اقدامات شامل تسهیلاتی برای دانشجویان ساکن این مناطق، ارسال هدایای نقدی و غیر نقدی و نیز تجهیزات و ماشین آلات سنگین دانشگاه صنعتی اصفهان است.
دکتر امین اله معصومی با بیان این که در روزهای آغازین بازگشایی دانشگاه صنعتی اصفهان، ستاد امدادرسانی به هموطنان سیل زده، با محوریت اداره تدارکات این دانشگاه تشکیل شد، افزود: با شکل گیری این ستاد و نیز ایجاد موکب دانشگاه صنعتی اصفهان در شهرستان معمولان استان لرستان، تاکنون کمک های قابل توجهی از سوی دانشگاهیان دانشگاه صنعتی اصفهان به شهرهای سیل زده کشور به ویژه در استان های لرستان و خوزستان سرازیر شده است.
معاون اداری و مالی دانشگاه صنعتی اصفهان ادامه داد: طی هفته گذشته دو محموله بزرگ شامل ۷ تن برنج، ۵ هزارقرص نان، ۲ تن آرد، بیش از ۶۰ حلب روغن نباتی، ۲۵۰ قوطی رب گوجه فرنگی، ۲۰۰ کیلوگرم گوشت گرم، حدود ۳ هزار متر مربع موکت و بیش از ۵۰۰ تخته پتو و ۱۰ تخته فرش ۱۲ متری اهدایی دانشگاهیان دانشگاه صنعتی اصفهان به این مناطق ارسال شده است.
معصومی با اشاره به نگاه ویژه مدیریت دانشگاه صنعتی اصفهان نسبت به این حادثه تأسف بار، افزود: دو دستگاه ماشین آلات سنگین متعلق به این دانشگاه شامل یک دستگاه کامیون ولوو ۱۰ تن و نیز یک دستگاه لودر به منظور تسهیل امدادرسانی به هموطنان عزیز سیل‌زده به استان لرستان اعزام شده است.
وی ادامه داد: در بخش کمک های نقدی، بیش از ۲۰۰ میلیون ریال توسط گروه های خودجوش در سطح دانشگاه صنعتی اصفهان به منظور تهیه اقلام مورد نیاز جمع آوری گردید، ضمن این که تعداد قابل توجهی از اعضای هیئت علمی و کارکنان این دانشگاه یک تا چند روز از حقوق خود را به منظور کمک به هموطنان عزیز سیل زده اعطاء نموده اند که با توجه به ادامه این حرکت خداپسندانه، روند انجام امور اداری و تجمیع این مبالغ در آینده نزدیک انجام و اطلاع رسانی خواهد شد.
معصومی با اشاره به فعالیت های ارزشمند در بخش های دانشجویی این دانشگاه به منظور کمک به هموطنان عزیز سیل زده، تصریح کرد: مجموعه های دانشجویی با محوریت کانون هلال اهمر دانشگاه تاکنون قریب به ۱۰۰ میلیون ریال کمک های نقدی به همراه مقادیر قابل توجهی اقلام غیر نقدی جمع آوری و به هموطنان سیل زده اعطاء نموده اند که این روند نیز همچنان ادامه دارد.
معاون اداری و مالی دانشگاه صنعتی اصفهان اضافه کرد: تاکنون ده ها نفر از دانشجویان این دانشگاه در قالب گروه های جهادی به مناطق سیل زده کشور اعزام شده اند و با تسهیل فرآیند اداری برای کارکنان متقاضی خدمت در این مناطق مبنی برعدم نیاز به اخذ مرخصی توسط آنان، طی روزهای آتی کاروانی جهادی از کارکنان جهادگر، توانمند و متخصص دانشگاه صنعتی اصفهان در زمینه های مختلف و مورد نیاز به این مناطق اعزام خواهد شد.
معصومی درپایان افزود: در راستای حمایت های علمی و تحقیقاتی دانشگاه، مجموعه ای متشکل از استادان و پژوهشگران دانشگاه صنعتی اصفهان در حال بررسی به منظور ارائه راه حل های مناسب علمی در زمینه هدایت و جمع آوری آب‌های سطحی و نیز مقاوم سازی مناطق سیل زده، در کوتاه مدت و بلند مدت هستند.
ل.م ۵۴

 


( ۲ )