توسط مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور؛

چکیده دیدگاه‌ها و نقطه نظرات استادان و صاحب‌نظران دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور منتشر شد

۲۶ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۸:۱۰ کد : ۴۶۸۰۴ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۴۷۸
چکیده دیدگاه‌ها و نقطه نظرات استادان و صاحب‌نظران دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور از سوی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور منتشر شد.
چکیده دیدگاه‌ها و نقطه نظرات استادان و صاحب‌نظران دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور منتشر شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، نقش‌آفرینی دانشگاه‌ها در جامعه در ابعاد مختلف خود می‌تواند باعث رونق و شکوفایی جامعه شود. لازمه ایجاد تغییر در نگاه جامعه نسبت به دانشگاه مستلزم هدایت دانشگاه برای درک بهتر نیازهای جامعه است. این امر باعث خواهد شد که جامعه به دانشگاه به عنوان پشتوانه علمی، قدرتمند و کارساز در حل مشکلات و مسائل اعتماد کند.
بر این اساس، تفکر دانشگاهی باید در کنار نیروهای فعال جامعه باشد تا بتواند چرخ‌های اقتصاد را در مسیری درست هدایت کند به نحوی که تاب‌آوری در مقابل انواع مشکلات داخلی و خارجی را داشته باشد و در برابر هر حادثه‌ای، مسیری از پیش تعیین شده داشته باشد.
در این راستا برگزاری نشست هم‌اندیشی مقام عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با جمعی از فرهیختگان، صاحب‌نظران و استادان دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری در ابتدای سال ۱۳۹۸ آغازی خواهد بود برای ورودی اثرگذار و نقش‌آفرین در این موضوع‌ها، از همین رو امید است چنین نشست‌های هم‌اندیشی بتواند راهکارهای مناسب و عملی را برای تعامل هر چه بیشتر بین دانشگاه و جامعه فراهم سازد و نتایج آن هم برای دانشگاه و هم جامعه مفید واقع شود.
فایل چکیده دیدگاه‌ها و نقطه نظرات استادان و صاحب‌نظران دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور از طریق لینک زیر قابل دسترسی است.
ل.م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷


لینک دانلود فایل