اردیبهشت‌ماه سال جاری برگزار می‌شود؛

هشتمین جشنواره فیلم کوتاه و عکس دانشجویان سراسر کشور به میزبانی دانشگاه شیراز

۲۶ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۳:۵۴ کد : ۴۶۷۸۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۳۷
هشتمین جشنواره فیلم کوتاه و عکس دانشجویان سراسر کشور (امید)، ۸ تا ۱۰ اردیبهشت ماه سال جاری به میزبانی دانشگاه شیراز برگزار می‌شود.
هشتمین جشنواره فیلم کوتاه و عکس دانشجویان سراسر کشور به میزبانی دانشگاه شیراز

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شیراز، دکتر سیدمجتبی واعظی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه شیراز در این خصوص گفت: این رویداد ملی دانشجویی، با هدف شناسایی، حمایت، تقدیر و پرورش استعدادهای درخشان حوزه فیلم و عکس و همچنین ایجاد فضای پرشور و نشاط در بین دانشجویان سراسر کشور با رقابت در یک عرصه فرهنگی و هنری، اجرا می‌شود.
وی افزود: هشتمین جشنواره فیلم کوتاه و عکس دانشجویان سراسر کشور با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و ستاد مبارزه با مواد مخدر و وزارت کشور برگزار می‌شود و دانشجویان در دو موضوع آزاد و ویژه و در سه بخش فیلم کوتاه، فیلمنامه و عکس به رقابت می‌پردازند.
دکتر واعظی اظهار داشت: به سبب اهمیت پرداختن به موضوع پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر و سایر آسیب‌های اجتماعی با استفاده از زبان هنر، این موضوع در قالب بخش ویژه جشنواره هشتم قرار گرفته است.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه شیراز گفت: پس از فراخوان، ثبت آثار از طریق وب سایت جشنواره ( www.omidfestival.ir ) صورت پذیرفت و در مجموع ۴۰۸ اثر در بخش فیلم، ۱۰۵ اثر در بخش فیلمنامه و ۲۱۷۸ عکس در بخش عکس ثبت شد که نشان از استقبال گسترده دانشجویان هنرمند از سراسر کشور است.
ل.م ۵۴