در راستای تقویت و مشارکت در مسیر رشد ایده‌های خلاق صورت گرفت؛

افتتاح مرکز شتاب‌دهنده ایده در پارک علم و فناوری خراسان

۲۴ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۱:۳۷ کد : ۴۶۷۴۴ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۱۲۰۴
شتاب‌دهنده ایده «هاوش» در مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی و زیارت پارک علم و فناوری خراسان و با هدف تقویت و مشارکت در مسیر رشد ایده‌های خلاق افتتاح شد.
افتتاح مرکز شتاب‌دهنده ایده در پارک علم و فناوری خراسان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری خراسان، دکتر رضا قنبری رئیس پارک علم و فناوری خراسان گفت: «مرکز شتاب‌دهنده هاوش» به عنوان مبنایی برای رشد، آماده‌سازی و پرورش ایده‌های خلاق و به منظور حضور قوی و موثر در آن راه‌اندازی شده است.
وی با اشاره به پتانسیل خوب استان خراسان رضوی در حوزه فرهنگی، راه‌اندازی مرکز شتابدهی هاوش در مرکز رشد فناوری های فرهنگی و زیارت پارک علم و فناوری خراسان را حاصل تمرکز بخش دولتی و خصوصی در کنار یکدیگر و درجهت توسعه و گسترش ایده در سطح بازار و تولید دانست.
هادی ذواشکیانی مدیرعامل شتابدهنده هاوش نیز در این مراسم گفت: این مرکز با هدف تمرکز بر استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان، به صورت پایلوت در پارک علم و فناوری خراسان و با استقرار در مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی و زیارت شروع به فعالیت کرده است.
وی افزود: در واقع شرکت‌ها دوره پیش رشد خود را در این مرکز طی نموده و خروجی‌های آن در مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی و زیارت پارک مشغول به فعالیت خواهند شد.
ذواشکیانی تصریح کرد: شرکت‌ها با بهره‌مندی از آموزش‌ها و دوره‌های مختلف کسب و کار و روان‌شناسی در این مرکز می‌توانند توانمندی ورود به مرکز رشد را کسب کنند.
علیرضا جاوید عربشاهی مدیر مرکز رشد فناوری های فرهنگی و زیارت پارک علم و فناوری خراسان نیز گفت: این مرکز سال ۱۳۹۳ به عنوان اولین مرکز رشد در این حوزه در کشور آغاز به کار کرد و با هدف تقویت حمایت از ایده‌های خلاقانه اقدام به راه‌اندازی مرکز شتاب‌دهنده با همکاری شرکت هاوش کرد.
وی افزود: در مراکز رشد پارک علم و فناوری خراسان دو دوره حمایتی شامل رشد مقدماتی و دوره رشد وجود دارد که در «دوره رشد» تیم‌سازی و شبکه‌سازی به مرحله ایده رسیده و درنهایت محصول وارد بازار می‌شود.
جاوید عربشاهی ادامه داد: مرکز شتابدهنده هاوش در «دوره رشد مقدماتی» فعالیت می‌کند و ایده‌ها مستقیم وارد شتابدهنده می‌شوند و مراحل «جذب، پیش شتاب، شتابدهی و ارائه به سرمایه‌گذار» برای آن‌ها صورت می گیرد.
تاکنون ۳۴ شرکت در مرکز رشد فناوری های فرهنگی و زیارت پارک علم و فناوری خراسان مشغول به فعالیت هستند.
ل.م ۵۴/