با حضورمعاونان استاندار قم ، پروژه های عمرانی دانشگاه قم افتتاح شد

۲۰ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۳:۲۱ کد : ۴۶۷۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۷۹
همزمان با هفتمین روز از دهه مبارک فجر طی مراسمی با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر دیرباز رئیس دانشگاه قم، مهندس رضوی معاون استاندار و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم، دکتربهشتی معاون عمرانی...
همزمان با هفتمین روز از دهه مبارک فجر طی مراسمی با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر دیرباز رئیس دانشگاه قم، مهندس رضوی معاون استاندار و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم، دکتربهشتی معاون عمرانی استاندار، نماینده وزارت نفت، استادان و دانشجویان دانشگاه قم، فاز اول مجتمع آموزشی و کمک آموزشی پردیس دختران این دانشگاه به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین مراسم حجت الاسلام و المسلمین دکتر دیرباز ضمن خیر مقدم به مهمانان، طی سخنانی، افتتاح این پروژه را که از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری است ،گامی مهم در مسیر آرامش و آسایش دانشجویان درجهت تحصیل علم و کسب اخلاق و خدمت به انقلاب اسلامی دانست.
وی ضمن ابراز خرسندی از به ثمر رسیدن این پروژه در ایام دهه مبارک فجر، آن را حاصل زحمات همه دست اندرکاران آن در دانشگاه، بالاخص معاونت اداری و مالی دانست و از تلاش ها و پیگیری های بخش های مختلف دیگر در ساخت، تکمیل و راه اندازی  آن تقدیر و تشکر کرد.
همچنین رئیس دانشگاه قم از حمایت های استاندار قم و معاونان وی و مساعدت های وزارت نفت تشکر کرد.
مهندس رضوی معاون استاندار و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم نیز ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و تقدیر از تمامی عوامل اجرایی پروژه، گفت: با توجه به تدوین برنامه ششم و گشایش اقتصادی که بوجود آمده است، هدف دولت تکمیل همین پروژه های نیمه تمام است که بایستی همه امکانات کشور برای تکمیل پروژه نیمه تمام بکار گرفته شود که با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و سرمایه داخلی و خارجی بسیاری از این پروژه ها را می توان به نتیجه رسانید.
وی افزود: میانگین اعتبارات استانی در تملک استان قم، 100 میلیارد تومان است درحالی که در سفر مقام معظم رهبری درسال 89 به استان قم ، 1300 میلیارد تومان اعتبار برای طرح های عمرانی استان اختصاص یافت که در 5 سال گذشته دو ونیم برابر اعتبارات استانی از این سفر پر خیر و برکت، استان بهره مند شده است.
درادامه دکتر گندمکار معاون اداری و مالی دانشگاه قم نیز گزارشی از روند ساخت، تکمیل و تجهیز این پروژه ارائه کرد و گفت : بنای این مجموعه آموزشی را آیت الله قاضی (ره) در سال 1387 در زیربنایی به متراژ 18500 متر مربع بنا نهاد که اعتبار تکمیل آن در سفر مقام معظم رهبری در سال 89 مورد تصویب قرارگرفت که با راه اندازی این پروژه امکان توسعه و تکمیل امکانات مورد نیاز پردیس دختران فراهم شد.
وی افزود: فاز نخست این پروژه که بنام مجتمع آموزشی امام خامنه ای(مدظله) نام گذاری شده است به متراژ 6250 متر مربع می باشد که در سال 1389 در پی سفر مقام معظم رهبری به استان قم تامین اعتبار و در سال 1392 با عقد قرار داد با پیمانکار عملیات تکمیل ساخت آن آغاز شد و در آبان 1394 ساخت آن به پایان رسید و در طی سه ماه گذشته علاوه بر محوطه سازی، تجهیزات زیربنایی گرمایشی و سرمایشی و سایر امکانات آموزشی و رفاهی ساختمان نیز نصب گردید.
معاون اداری و مالی دانشگاه قم ادامه داد: این ساختمان قابلیت استفاده همزمان 1500 دانشجو را دارد که از 35 کلاس آموزشی، 40 اتاق اداری، کتابخانه، سالن مطالعه، اتاق جلسات، سایت، سلف، بوفه تشکیل شده است.
وی درپایان از پیگیری های دفترمقام معظم رهبری و معاونت مدیریت و برنامه ریزی استانداری قم و نمایندگان مجلس شورای اسلامی قم و مجموعه اداری دانشگاه تقدیر کرد.
دکتربرقعی رئیس پردیس دختران نیز ضمن تشکر از دست اندرکاران ساخت این مجموعه آموزشی، تقارن افتتاح پردیس دختران با ایام الله دهه فجر را مبارک دانست و گفت: افزایش میزان رضایت مندی دانشجویان، مایه وفاداری و پایبندی بیشتر جوانان به نظام و درجهت پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی است.
گفتنی است همزمان با پرده برداری از این پروژه توسط  مهندس رضوی و حجت الاسلام والمسلمین دکتر دیرباز، طرح های عمرانی دیگری ازجمله، مرکز جدید آموزش های مجازی، آزمایشگاه های جدید زیست و سازه جدید پرورش گیاهان محیطی(گلخانه) نیز به بهره برداری رسید.