اقدامات و فعالیت‌های دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی درخصوص کمک به سیل‌زدگان

۲۱ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۷ کد : ۴۶۷۲۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۲۱
اهدای ۵۴۰ میلیون ریال کمک‌های غیرنقدی توسط کارکنان دانشگاه خلیج فارس به مناطق سیل‌زده/ اهدای بخشی از حقوق هیئت‌رئیسه دانشگاه شهید بهشتی برای مناطق سیل‌زده/ راه‌اندازی سامانه الکترونیکی کمک های نقدی دانشگاهیان پیام نور به هموطنان سیل زده/ پویش حمایت از سیل زدگان در دانشگاه علامه طباطبائی/ اهدای یک روز حقوق کارکنان «سمت» به سیل‌زدگان
اقدامات و فعالیت‌های دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی درخصوص کمک به سیل‌زدگان

اهدای ۵۴۰ میلیون ریال کمک های غیرنقدی توسط کارکنان دانشگاه خلیج فارس به مناطق سیل زده
کمک‌های غیر نقدی اعضای هیات علمی و کارمندان دانشگاه خلیج فارس طی فراخوانی از ابتدای جاری شدن سیل در مناطق مختلف کشور، جمع آوری و تحویل هلال احمر بوشهر گردید.
کمک‌های اهدایی جامعه دانشگاهی دانشگاه خلیج فارس معادل ۵۴۰ میلیون ریال و شامل ۲۸۱ تخته پتو، ۲۰۲ کیسه برنج، ۱۸۰۰ عدد آب معدنی، ۱۲۰ بسته پوشک بچه، ۹۷۲ عدد لباس زنانه، ۴۸۶ عدد لوازم بهداشتی و ۱۲۶۰ عدد کنسرو لوبیا می باشد که توسط هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در میان مردم سیل زده کشور تقسیم خواهد شد.

 

اهدای بخشی از حقوق هیئت رئیسه دانشگاه شهید بهشتی برای مناطق سیل زده
پیرو اقدامات دانشگاه در اولین روز کاری دانشگاه در سال جدید در خصوص حمایت از هم‌وطنان سیل‌زده و فراخوان جمع‌آوری کمک‌های دانشگاهیان، اعضای هیئت‌رئیسه دانشگاه در مجموع مبلغ ۲۰۵ میلیون ریال (معادل بیست میلیون و پانصد هزار تومان) از حقوق‌های فروردین‌ماه خود را برای کمک به هم‌وطنان سیل‌زده اهداء نمودند. مقرر شد مبالغ کمک پس از کسر از حقوق فروردین ماه اعضای هیئت‌رئیسه به همراه سایر کمک‌های نقدی جمع آوری شده دانشگاهیان شهید بهشتی در اختیار مراجع ذی‌ربط برای کمک به هموطنان سیل زده قرار داده شود.

 

راه‌اندازی سامانه الکترونیکی کمک‌های نقدی دانشگاهیان پیام نور به هموطنان سیل زده
رئیس دانشگاه پیام نور از راه اندازی سامانه الکترونیک کمک های نقدی دانشگاهیان پیام نور به هموطنان سیل زده خبر داد.
دکتر محمدرضا زمانی با اعلام این خبر اظهار داشت: این سامانه با توجه به درخواست های مکرر دانشگاهیان پیام نور در سراسر کشور که همواره در تمامی بحران ها بنا به وظیفه انسان دوستی در کنار مردم ایران حضور فعال داشته اند و همچنین در نظر گرفتن پراکنش بالای جغرافیایی دانشگاه، طراحی و در اختیار همکاران قرار گرفته است. هر کدام از همکاران علمی و یا اداری دانشگاه پیام نور می توانند با ورود به سامانه جامع اداری و مالی (ERP) بر اساس تمایل خود از یک تا ۵ روز از حقوق خود را برای کمک به هموطنان سیل زده اهدا نمایند.

 

پویش حمایت از سیل‌زدگان در دانشگاه علامه طباطبائی
به دنبال راه‌اندازی پویش حمایت از سیل زدگان در دانشگاه علامه طباطبائی، بنیاد حامیان دانشگاه با همکاری معاونت توسعه و منابع انسانی دانشگاه به منظور ابراز همدردی و کمک به سیل‌زدگان با اجرای طرحی با عنوان «بی‌قراران» کمک‌های نقدی همکاران علمی و اداری علاقه‌مند را جمع آوری می‌نماید.

 

اهدای یک روز حقوق کارکنان «سمت» به سیل‌زدگان
کارکنان سازمان «سمت» به صورت داوطلبانه یک روز حقوق خود را برای کمک به سیل‌زدگان اهدا کردند.
به منظور ابراز همدردی و کمک به سیل‌زدگان در مناطق مختلف کشورمان، جمعی از کارکنان و اعضای هیأت علمی سازمان «سمت» به صورت داوطلبانه یک روز حقوق خود را به سیل‌زدگان اهدا کردند.
ه.ع ۷۱/ ل.م ۵۴


( ۱ )