سومین شماره دو فصلنامه "دانشگاه امروز" منتشر شد

۲۰ فروردین ۱۳۹۸ | ۲۰:۳۵ کد : ۴۶۷۱۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۶۲۸
سومین شماره دو فصلنامه "دانشگاه امروز"، ویژه پاییز و زمستان ۱۳۹۷، از سوی دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منتشر شد.
سومین شماره دو فصلنامه "دانشگاه امروز" منتشر شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دو فصلنامه دانشگاه امروز، نشریه‌ای علمی تخصصی است؛ رویکرد ترویجی گفتمانی این نشریه معطوف طرح و بحث، و نقد و نظر درباره مهم‌ترین موضوع‌ها و مسائل دانش و دانشگاه در ایران و جهان امروز است.
در این میان بازاندیشی درباره اهداف و کارکردهای حرفه ای نهاد دانشگاه و جهت‌گیری‌های فرهنگی آن در عرصه مسئولیت اخلاقی و اجتماعی، از محورهای موکدی است که در خلال مباحث نشریه مورد کندوکاو و گفت‌و‌شنود انتقادی اهالی دانشگاه و اصحاب جامعه علمی کشور قرار می‌گیرد. طرفه آنکه سبک و سیاق مباحث و مطالب این نشریه حول مسأله‌نمایی و نظرورزی و ایده‌پردازی در‌باره مهم‌ترین دغدغه‌های موجود پیرامون فلسفه علمی و اجتماعی نهاد دانشگاه و کارکردهای علمی و فرهنگی آن در مسیر ارتقای کیفیت نظام آموزش عالی، پیشرفت جامعه ملی، و ارتقا و اعتلای زیستمان شهروندی مبتنی بر اهتمام در شناخت و شرح امکان‌ها و آسیب‌های موجود و فرصت‌ها و ظرفیت‌های رهگشای پیش رو است.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷


لینک دانلود فایل