اقدامات و فعالیت‌های دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی درخصوص کمک به سیل‌زدگان

۲۰ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۴:۴۷ کد : ۴۶۷۰۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۶۳۶
ایجاد پنج کارگروه تخصصی در راستای کاهش آسیب‌های ناشی از سیل در دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی/ حضور جامعه ورزش دانشگاهی در مراسم گلریزان ورزش کشور/ اختصاص یک روز از حقوق کارکنان فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی به سیل‌زدگان
اقدامات و فعالیت‌های دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی درخصوص کمک به سیل‌زدگان

ایجاد پنج کارگروه تخصصی در راستای کاهش آسیب‌های ناشی از سیل در دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی
دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی طی روزهای اخیر هماهنگی‌های لازم به منظور حضور دانشجویان و کارکنان داوطلب دانشگاه در مناطق سیل‌زده استان لرستان به منظور امدادرسانی در قالب اردوهای جهادی (هیئت دانشجویی، بسیج دانشجویی و بسیج کارکنان) انجام داده است.
علی‌رغم امدادرسانی میدانی، دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی در حال تشکیل «ستاد کاهش آسیب‌های ناشی از سیلاب استان لرستان» در پنج کارگروه آکادمی آسیب‌های فردی اجتماعی، فنی و مهندسی، مسائل حقوقی، بهداشت و سلامت و کشاورزی است. تاکنون ۲۰۰ نیروی متخصص در این ستاد عضو شده‌اند.
هدف از تشکیل این ستاد، شناسایی و حل آسیب‌های مربوط به بهداشت سلامت، آسیب‌های روحی روانی، بازسازی و مرمت ساختمان‌های تخریب شده، و زمین‌های کشاورزی آسیب دیده مردم سیل‌زده استان لرستان است.

 

حضور جامعه ورزش دانشگاهی در مراسم گلریزان ورزش کشور / اختصاص یک روز از حقوق کارکنان فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی به سیل‌زدگان
به منظور اعلام همبستگی، همدردی و همراهی جامعه بزرگ ورزش با مردم سیل‌زده کشور مراسم گلریزان جامعه ورزش کشور با مشارکت فدراسیون‌های ورزشی برگزار شد.
فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی به منظور حمایت و همدردی با خانواده‌های سیل‌زدگان در عملی خیرخواهانه هدایایی شامل ۱۰۰ تخته پتو، وسایل بهداشتی، موادغذایی و پوشاک که از سوی این فدراسیون تهیه شده بود را تقدیم مردم شریف استان‌های سیل‌زده کردند.
همچنین کارکنان فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی، روسای هیات‌های ورزش دانشگاهی استان، یک روز حقوق خود را به هموطنان سیل زده اختصاص دادند.
ل.م ۵۴