با حضورمدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان ، دو سالن ورزشی در دانشگاه حضرت معصومه )س) افتتاح شد

۱۴ دی ۱۳۹۳ | ۱۲:۴۰ کد : ۴۶۷۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۶۵
دکتر محمدپورکیانی مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان به همراه حسن عابدی مدیرکل ورزش و جوانان استان قم با حضور در دانشگاه حضرت معصومه(س) ضمن شرکت در نشست شورای تربیت بدنی و ورزش این دانشگا...
دکتر محمدپورکیانی مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان به همراه حسن عابدی مدیرکل ورزش و جوانان استان قم با حضور در دانشگاه حضرت معصومه(س) ضمن شرکت در نشست شورای تربیت بدنی و ورزش  این دانشگاه دو پروژه سالن بدنسازی و تندرستی را افتتاح کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این نشست ابتدا دکتر علی رضا باقری ثالث  رئیس دانشگاه حضرت معصومه(س) ضمن قدردانی از حضور حاضران و نیز تشکر از حمایت های صورت گرفته از دانشگاه به ویژه در طول دوران مسؤلیت دکتر پورکیانی در اداره کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان خواستار تداوم این حمایت ها شد.
وی در ادامه افزود: علی رغم مشکلات فراوان موجود در دانشگاه های تازه تأسیس به ویژه در زمینه فضای فیزیکی  ،حمایت از ورزش و ایجاد بسترهای لازم جهت پرداختن اقشار دانشگاه به ورزش همواره در دستور کار بوده و با جدیت پیگیری شده است.
وی همچنین ایجاد سالن بدنسازی و تندرستی در دانشگاه  حضرت معصومه را در همین راستا دانسته و اظهار داشت: پیگیری های لازم جهت احداث سالن تربیت بدنی در سایت مرکزی دانشگاه نیز صورت پذیرفته و قول های مساعدی در این خصوص توسط مسئولان داده شده است.
دکتر محمدپورکیانی نیز در این جلسه ضمن قدردانی از تلاش های صورت گرفته توسط مسئولان دانشگاه از تخصیص امکانات اتاق تندرستی و مشاوره دانشگاه خبر داد.
مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موقعیت شهر مقدس قم و دانشگاه های آن اظهار داشت: با توجه به مهاجرت های دانشجویی از سایر شهرها باید تلاش کرد چهره آبرومندانه ای از این شهر در ذهن دانشجویان تصویر شود.
وی خدمت در نظام آموزش عالی را یک افتخار دانست و افزود: همه باید تلاش کنیم تا بهترین خدمات به دانشجویان و سایر اقشار آموزش عالی صورت پذیرد.
مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به محدودیت هایی که در طی این سال ها در زمینه تخصیص اعتبار وجود دارد، از رایزنی با مسئولان دفتر طرح های عمرانی وزارت علوم جهت حمایت از پروژه های خیر ساز در حوزه ورزش خبر داد و افزود: اعتبار قابل توجهی در بودجه سال آینده برای این امر پیش بینی شده است.
وی با اشاره به صدور بخشنامه ای از سوی معاون وزیر ورزش و جوانان در خصوص عضویت رؤسای دانشگاه ها در شورای عالی ورزش استان گفت:  امیدواریم این امر بتواند در تعامل بیش از پیش دانشگاه ها با ادارات کل ورزش و جوانان در استان ها مؤثر باشد.
مهندس حسن عابدی ،مدیرکل ورزش و جوانان استان قم نیز در این نشست با اشاره به سرانه فضاهای ورزشی شهر قم آن را بسیار پایین تر ازاستاندارد فضای ورزشی در کشور دانست و افزود: طی سال های گذشته ایجاد فضاهای ورزشی در برخی نقاط با جمعیت کم در استان و نیز عدم رعایت عدالت در احداث فضاهای رزشی موجب تراکم و کمبود فضاهای ورزشی در برخی نقاط و نیز بدون استفاده ماندن برخی دیگر از فضاهای ورزشی شده است.
وی تأکید کرد: مصمم هستیم تا با حمایت مسئولان استانی سرانه فضاهای ورزشی در قم را به میزان فضای پیش بینی شده در برنامه پنجم توسعه برسانیم.
وی همچنین نوسازی و بهسازی سالن های ورزشی قدیمی را از دیگر برنامه های اداره کل ورزش و جوانان استان قم دانست.
مدیرکل ورزش و جوانان استان قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تجمیع سه شورای مرتبط حوزه ورزش در استان و تبدیل آن به شورای عالی ورزش استان که به ریاست استاندار تشکیل می شود، اظهار امیدواری کرد: به زودی با تشکیل این شورای عالی شاهد حضور رؤسای دانشگاه های استان نیز باشیم.
گفتنی است در پایان این نشست بهره برداری از سالن بدنسازی و تندرستی دانشگاه که با اعتباری بالغ بر 450 میلیون ریال تجهیز شده بود به طور رسمی آغاز شد.

( ۱ )