توسط دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف به دست آمد؛

کسب مدال برنز مسابقات جهانی برنامه‌نویسی دانشجویی ICPC/ قرارگیری در صدر تیم‌های غرب آسیا

۱۷ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۹ کد : ۴۶۶۴۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۸۸
دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در مسابقات جهانی برنامه‌نویسی دانشجویی ICPC موفق به کسب مدال برنز شدند و با قرارگیری در صدر تیم‌های غرب آسیا، عنوان قهرمانی منطقه را به خود اختصاص دادند.
کسب مدال برنز مسابقات جهانی برنامه‌نویسی دانشجویی ICPC/ قرارگیری در صدر تیم‌های غرب آسیا

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی شریف، تیم دانشجویان دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف متشکل از محمدمهدی شکری، سیدپارسا میرطاهری و علی بهجتی، پس از ۱۸ سال موفق شدند در مسابقات جهانی ICPC، رتبه ۹ و مدال برنز اول این مسابقات را کسب کنند.
مسابقات جهانی برنامه‌نویسی دانشجویی ICPC معتبرترین مسابقه برنامه‌نویسی در سطح جهان و به‌عنوان المپیک برنامه‌نویسان شناخته می‌شود. مرحله نهایی مسابقه‌ جهانی امسال طی روزهای ۱۱ تا ۱۶ فروردین ۱۳۹۸ در کشور پرتغال برگزار شد و ۱۳۵ تیم برتر جهان پس از طی رقابت‌های منطقه‌ای از بین بیش از ۱۷ هزار تیم از ۳۲۰۰ دانشگاه مختلف به این مسابقه‌ راه پیدا کرده بودند.
در مرحله نهایی این مسابقات، تیم دانشگاه صنعتی شریف موفق شد با پشت سر گذاشتن رقبای قدرتمندی همچون دانشگاه‌های پرینستون، هاروارد، آکسفورد، سن‌پترزبورگ، استنفورد و CMU به جمع ده تیم برتر مسابقه بپیوندد و مدال برنز این مسابقات را از آن خود کند.
گفتنی است دکترحمید ضرابی زاده عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر به عنوان سرپرست و مربی تیم و امیرکیوان محتشمی از اعضای تیم سال گذشته به عنوان مربی دوم، این تیم را همراهی کرده‌اند.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴