معرفی طرح‌های برگزیده دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم؛

بررسی شرایط عملکرد آسیاهای خشک کارخانه مگنتیت با روش شبیه‌سازی و پایش وضعیت و تاثیر آن بر عملکرد تجهیزات مکانیکی و الکتریکی توسط محققان دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان

۱۷ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۰:۱۵ کد : ۴۶۶۳۸ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۸۵۱
به همت پژوهشگران دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان، شرایط عملکرد آسیاهای خشک کارخانه مگنتیت با روش شبیه‌سازی و پایش وضعیت و تاثیر آن بر عملکرد تجهیزات مکانیکی و الکتریکی ، بررسی و مقایسه و به عنوان یکی از طرح‌های صنعتی برگزیده دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور معرفی شد.
بررسی شرایط عملکرد آسیاهای خشک کارخانه مگنتیت با روش شبیه‌سازی  و پایش وضعیت و تاثیر آن بر عملکرد تجهیزات مکانیکی و الکتریکی توسط محققان دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، با توجه به یکسان بودن تجهیزات خطوط ۱، ۲ و ۳ کارخانه مگنیتیت ( آسیا ، کلاسیفایر ، سیلیکون ها ، غبارگیر الکترو استاتیکی، داکته ها ، فن ها و گرمکن هوا ) و متفاوت بودن طرح آسترهای آسیا و طول داکت‌ها ، عملکرد خطوط از لحاظ شرایط بهره‌وری متفاوت می‌باشد. در این تحقیق به بررسی اختلاف خطوط بتا استفاده از نرم افزارهای تخصصی به روش DEM و CFD و بهبود عملکرد آنها پرداخته شده است .
اختلاف فشار جریان سیال اندازه گیری شده در نقاط مختلف خط و مقایسه آن با تحلیل CFD نشان‌دهنده پارگی داکت‌ها داشته که با بررسی فیزیکی و رفع آن، افت فشار خط کاهش یافت. با استفاده از آنالیز المان گسسته، تاثیر تفاوت طرح لاینرهای آسیا خطوط ۱ ،۲ و ۳ بر گشتاور آسیا، سطوح مختلف انرژی و انرژی اصطکاکی حاصل شد. جهت بهینه کردن پروفیل انرژی داخل آسیا، زاویه بهینه ی لاینر ارائه و تاثیر متفاوت بودن لاینرها بر ارتعاشات سیتسم بررسی گردید.
نصب میکروفن روی آسیا و داده برداری صدای آسیا در محدوده فرکانسی مختلف، بررسی تاثیر تغییر زاویه دمپر کلاسیفایر بر عملکرد خطوط و همچنین استفاده از دستگاه سختی‌سنج بارافتان، جهت کالیبره کردن سختی خوراک با پارامترهای فرایندی آسیا از برنامه های آتی جهت توسعه این طرح است.
م.ف ۷۷/ ل.م ۵۴