در روز طبیعت صورت گرفت؛

بهره‌مندی بیش از ۲۰۰ هزار نفر از امکانات تفریحی، رفاهی و خدماتی مجتمع بقیه الله الاعظم (عج) دانشگاه زابل

۱۵ فروردین ۱۳۹۸ | ۰۹:۴۵ کد : ۴۶۶۲۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۵۰۲
در روز طبیعت، افزون بر ۲۰۰ هزار نفر از امکانات تفریحی، رفاهی و خدماتی مجتمع بقیه الله الاعظم (عج) دانشگاه زابل بهره‌مند شدند.
بهره‌مندی بیش از ۲۰۰ هزار نفر از امکانات تفریحی، رفاهی و خدماتی مجتمع بقیه الله الاعظم (عج) دانشگاه زابل

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه زابل، دکتر موسی بهلولی رئیس دانشگاه زابل در این خصوص اظهار داشت: این مجتمع به دلیل برخورداری از جذابیت‌های فرهنگی و تفریحی فراوان همچون دریاچه مصنوعی هامونک، آبشار و مجتمع اقامتی سنتی و خشت و گلی در حاشیه آن، موزه حیات وحش، موزه تاریخ طبیعی، خارخانه‌های سنتی، فضای سبز دل‌انگیز و نزدیکی به چاه نیمه‌ها از ارزش تفرجگاهی قابل توجهی در سطح منطقه سیستان برخوردار است و همواره به ویژه در بهار هر سال، پذیرای جمعیت پرشماری از مردم و میهمانان نوروزی سیستان می‌باشد و در سیزدهم فروردین یعنی روز طبیعت، ورود بالغ بر ۴۰ هزار وسیله نقلیه به این مجتمع ثبت گردیده است.
وی با اشاره به اینکه نوروز امسال نیز همچون سال‌های گذشته دریاچه مصنوعی هامونک با مساحتی بالغ بر ۵ هکتار، محبوب‌ترین و تماشایی‌ترین جاذبه تفریحی مجتمع بقیه الله الاعظم (عج) بود، افزود: قایق سواری از جمله خدماتی است که در اختیار گردشگران قرار دارد و فرصت لذت بردن از این محیط دل‌نشین و بهره‌مندی از محیطی سالم جهت پرکردن اوقات فراغت را برای آنان فراهم می‌سازد. علاوه بر این آبشار مصنوعی، نهالستان درختان مثمر و مجموعه اقامتی سنتی با الهام از معماری سنتیِ خشت و گلی سیستان که در پهنه خشکی هامونک احداث شده‌اند نیز میهمانان و گردشگران بسیاری را به سوی خود فرا می‌خوانند.
رئیس دانشگاه زابل تصریح کرد: این فرصت مغتنم با تلاش شبانه روزی مدیران و بیش از ۲۰۰ نفر از کارکنان بخش های مختلف دانشگاه زابل در ایام نوروز ۹۸، برای ایجاد بستری مناسب جهت خدمت‌رسانی به مردم و تلاش دانشگاه جهت بهره‌گیری از قابلیت‌ها و پتانسیل‌های بوم‌گردی موجود در منطقه فراهم شده است.
ل.م ۵۴


( ۲ )