دکتر غلامی در آیین معارفه رئیس مرکز حراست وزارت علوم:

وظیفه حراست وزارت علوم و مراکز آموزش عالی، ایجاد فضای امن و صیانت از سرمایه‌های ملی در دانشگاه‌ها است

۲۶ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۷:۱۶ کد : ۴۶۵۷۳ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۸۱۶۶
دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آیین معارفه رئیس مرکز حراست این وزارت گفت: وظیفه حراست وزارت علوم و مراکز آموزش عالی، ایجاد فضای امن و صیانت از سرمایه های ملی در دانشگاه ها است.
وظیفه حراست وزارت علوم و مراکز آموزش عالی، ایجاد فضای امن و صیانت از سرمایه‌های ملی در دانشگاه‌ها است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این آیین که امروز (یکشنبه) در سالن شهدای جهاد علمی این وزارتخانه برگزار شد، دکتر غلامی با بیان اینکه تغییرات مدیریتی در راستای ارتقا و پیشرفت کاری، امری طبیعی است، اظهار داشت: با توجه به حضور افراد متنوع در دانشگاه ها اعم از استادان، کارمندان و دانشجویان عزیز، ادارات حراست در دانشگاه ها باید با تعامل کامل با همه اقشار دانشگاهی در ایجاد محیطی امن همراه با آرامش در دانشگاه ها، جهت بهبود انجام امور علمی، فرهنگی و اجتماعی کوشا باشند.
وزیر علوم با تاکید بر وجود دانشمندان فرهیخته در دانشگاه ها و همچنین دانشجویان که امید آینده کشور هستند، گفت: مسئولان و کارکنان حراست و همچنین سایر ادارات که در دانشگاه ها وظیفه خدمت به این دو قشر مهم را دارند، باید واجد شرایط و صلاحیت های مناسبی باشند تا بتوانند متناسب با جایگاه این دو قشرانجام وظیفه کنند.
وی با تقدیر از حراست کل کشور و وزارت اطلاعات که همواره نگاه شان به دانشگاه ها حمایتی و مثبت بوده است، گفت: سال گذشته به لطف خداوند و با همکاری نهادهای مختلف و همچنین همکاری اقشار دانشگاهی، خوشبختانه حداقل مشکلات را در دانشگاه ها داشتیم.
دکتر غلامی همچنین از زحمات دکتر سلیمی در طول پنج سال تصدی مسئولیت مرکز حراست وزارت علوم قدردانی کرد.
دکتر سلیمی، رئیس سابق مرکز حراست وزارت علوم نیز در این آیین با تاکید بر لزوم ارتقای علمی مراکز حراست در وزارت علوم و دانشگاه ها گفت: در دوران مسئولیتم هدف گذاری در مرکز حراست وزارت علوم، معرفی حراست به عنوان یک جایگاه کاملاً علمی و متناسب با شان جایگاه دانشگاهیان و ایجاد آرامش و شرایطی بود تا دانشگاه ها بتوانند به درستی در راستای انجام امور علمی و پژوهشی فعالیت کنند.
وی افزود: در این مدت با رهنمودهای مقام معظم رهبری و وزیر محترم علوم توانستیم فضایی متناسب و آرام در دانشگاه ها ایجاد کنیم و رشد فعالیت های علمی، پژوهشی، فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه هامشهود بود.
دکتر سلیمی در پایان با اشاره به شعار استقلال و حفظ شان دانشگاه هاو مراکزآموزش عالی، بر بازنگری ساختار حراست در مجموعه وزارت علوم و دانشگاه ها با توجه به نیازهای مورد نظر تاکید کرد.
دکتر محسن پالیزبان، رئیس جدید مرکز حراست وزارت علوم نیز با بیان اینکه به ایجاد حراست علمی در وزارت علوم و دانشگاه ها وفادار خواهم بود، گفت: علاوه بر این ما باید "راهبرد حراست اجتماعی" را به مفهوم بهره مندی از سرمایه های معنوی و گرانبهای انسانی در آموزش عالی کشور به منظور دستیابی به حراست کارآمد مورد توجه و تاکید قرار دهیم.
وی افزود: تمام تلاش مان این خواهد بود که امنیت مثبت را در محیط های دانشگاهی حاکم کنیم و با روش های نرم و از طریق کار و آموزش های تخصصی و شفاف سازی، اتکا به قانون و با تعامل با همه دانشگاهیان و دانشجویان به این مهم دست یابیم.
در پایان این آیین، حکم ریاست دکتر محسن پالیزبان به عنوان رئیس مرکز حراست وزارت علوم و همچنین لوح تقدیر دکتر داریوش سلیمی، رئیس سابق این مرکز توسط دکتر غلامی اهدا شد.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷


( ۵۵ )