در راستای ارتقای سلامت کارکنان انجام شد؛

اجرای طرح غربالگری و پایش سلامت کارکنان وزارت علوم توسط پژوهشگاه علوم ورزشی

۲۵ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۵:۲۵ کد : ۴۶۵۴۸ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۶۳۶
طرح غربالگری و پایش سلامت و آمادگی جسمانی کارکنان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری توسط پژوهشگاه علوم ورزشی انجام شد.
اجرای طرح غربالگری و پایش سلامت کارکنان وزارت علوم توسط پژوهشگاه علوم ورزشی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پژوهشگاه علوم ورزشی، به درخواست مدیریت امور رفاهی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بخش اول طرح غربالگری و پایش سلامت و آمادگی جسمانی کارکنان وزارت علوم در سال ۹۷ توسط مرکز پایش سلامت پژوهشگاه علوم ورزشی آغاز و بخش دوم این طرح بعد از تعطیلات نوروز ۹۸ انجام خواهد شد. این طرح که در محل ساختمان مرکزی این وزارتخانه اجرا می‌شود، وضعیت جسمانی همه کارکنان وزارت علوم را ارزیابی نموده و کارنامه سلامت و آمادگی جسمانی برای آنان صادر می‌نماید.

دکتر هادی روحانی عضو هیأت علمی و مدیر گروه فیزیولوژی ورزشی پژوهشگاه علوم ورزشی ضمن در این خصوص اظهار کرد: در این طرح، فاکتورهای آمادگی جسمانی مرتبط با سلامت شامل آمادگی قلبی تنفسی، قدرت بدنی، استقامت عضلانی، انعطاف‌پذیری و ترکیب بدن کارکنان موردسنجش قرار می‌گیرد تا وضعیت کلی آمادگی جسمانی آنها مشخص شود. همچنین، وضعیت قامت آنها از نظر وجود ناهنجاریهای وضعیتی نیز با کمک اعضا هیأت علمی گروه آسیب‌شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی پژوهشگاه ارزیابی می‌شود.
دکتر روحانی مدیر این طرح گفت: پس از ارزیابی کامل کارکنان و سنجش سطح فعالیت بدنی آنها، کارنامه فردی و وضعیت کلی طی گزارشی به مسئولان وزارتخانه ارائه خواهد شد و برای آگاهی بخشی و ارتقای دانش کارکنان در جهت فواید فعالیت بدنی و ورزش و موضوعات مرتبط، سمیناری برگزار خواهد شد.
ل. م ۵۴/ ع. ع ۵۷