در راستای بهره‌مندی از ظرفیت ایثارگران؛

دفتر کمیته فناوران ایثارگر در پارک علم و فناوری اردبیل افتتاح شد

۲۲ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۵:۲۵ کد : ۴۶۵۲۵ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۸۶۰
دفتر کمیته فناوران ایثارگر پارک علم و فناوری اردبیل، در راستای بهره‌مندی از ظرفیت ایثارگران امروز (چهارشنبه) با حضور رئیس پارک علم و فناوری اردبیل و مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان افتتاح شد.
دفتر کمیته فناوران ایثارگر در پارک علم و فناوری اردبیل افتتاح شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری استان اردبیل، دکتر حبیب ابراهیم پور در این آیین با بیان اینکه امسال 40 هسته فناور جدید در استان اردبیل با اشتغال‌زایی 60 نفر ایجاد شده است، افزود: در حال حاضر 133 واحد فناور و 185 هسته فناور در این استان در زمینه‌های مختلف فعالیت می کنند.
وی با بیان اینکه پارک علم فناوری نقش تزریق علم به بخش فناور و تولید را دارد افزود: مراکز رشد اقماری واحدهای فناوری در شهرستان‌ها در حال گسترش است و راه اندازی مرکز رشد مشگین شهر و پارس آباد در دستور کار قرار گرفته است.
دکتر ابراهیم پور از رونمایی اختراع سامانه مکانیزه آبیاری درختان در اردبیل خبر داد و گفت: جلوگیری از تبخیر آب، کاهش چشمگیر مصرف آب ، جلوگیری از بیماری های درختان و محصولات باغی ، تولید محصول یکدست و صادراتی و نیاز کمتر به دخالت نیروی انسانی در آبیاری از مزایای این طرح محسوب می شود.
رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل اظهار داشت: متعاقب بازدید و ارزیابی کارشناس وزارت جهاد کشاورزی از اختراع مذکور مقرر شد با همکاری پارک علم و فناوری و جهاد کشاورزی اردبیل این طرح به زودی در سطح استان عملیاتی شود.
وی گفت: 16هسته فناور در مرکز رشد تخصصی کشاورزی استان اردبیل فعالیت می‌کند و با ایجاد چهار هسته فناور دیگر هم موافقت شده است.
یاسر شاهی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل گفت: 182 نخبه علمی در بین ایثارگران استان وجود دارد که می تواند در حوزه فناوری فعال باشند.
وی افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران از ایجاد کمیته فناوران ایثارگر استقبال کرده و مصمم هستیم که فعالیت‌های نخبگان ایثارگر به صورت متمرکز تداوم داشته باشد.
ل.م54