با حضور وزیر علوم مجتمع آزمایشگاه مرکزی دانشگاه کاشان گشایش یافت

۲۷ خرداد ۱۳۹۵ | ۲۳:۱۱ کد : ۴۶۵۱ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۶۹
مجتمع آزمایشگاه مرکزی پروفسور ارشدی دانشگاه کاشان عصر پنجشنبه با حضوردکتر محمد فرهادی وزیر علوم٬ تحقیقات و فناوری گشایش یافت.بهگزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این مراسم رئیس آزمایشگاه مرکزی دانشگاه ...
با حضور وزیر علوم مجتمع آزمایشگاه مرکزی دانشگاه کاشان گشایش یافت
مجتمع آزمایشگاه مرکزی پروفسور ارشدی دانشگاه کاشان عصر پنجشنبه با حضوردکتر محمد فرهادی وزیر علوم٬ تحقیقات و فناوری گشایش یافت.
بهگزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این مراسم رئیس آزمایشگاه مرکزی دانشگاه کاشان در سخنانی گفت: آزمایشگاه مرکزی پروفسور ارشدی با 2 هزار و 600 مترمربع مساحت در سه طبقه ساخته شده وشامل 28 واحد آزمایشگاهی است.
دکترمحسن بهپور افزود:در این آزمایشگاه دستگاه هایی با تکنولوژی بالا نصب شده ودر آن حدود 245 نوع آزمایش انجام می شود.
وی سرویس دهی به دانشجویان کل کشور، مراکز صنعتی و پژوهشی کشور و برخی از دانشگاه های عراق را از جمله خدمات این مجموعه آزمایشگاهی ذکر کرد و گفت:درسال 94 حدود چهار هزار آزمایش و امسال نیزتا کنون نزدیک به یک هزار آزمایش در این مجموعه آزمایشگاهی انجام شده است.
دکتر بهپور با بیان اینکه این مجموعه ، کلیه رشته های علوم پایه و مهندسی را سرویس  می دهد ،افزود: برای تجهیز این آزمایشگاه حدود یکصد میلیارد ریال از طریق خرید ارزی و درآمدهای آزمایشگاه و حمایت های شبکه آزمایشگاهی علمی ایران (شاعا) هزینه شده است.