کسب دو مقام برتر جشنواره بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی فیرا توسط دانشجویان دانشگاه تبریز

۲۲ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۱:۲۶ کد : ۴۶۵۰۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۲۸۱
تیم دانشگاه تبریز در هشتمین دوره جشنواره بین المللی رباتیک و هوش مصنوعی (فیرا کاپ آزاد ایران ۲۰۱۹)، مقام اول بهترین تیم شرکت‌کننده و در لیگ چالشی عبور از موانع، مقام اول قهرمانی این دوره مسابقات را کسب کرد.
کسب دو مقام برتر جشنواره بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی فیرا توسط دانشجویان دانشگاه تبریز

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تبریز، این دوره مسابقات که با عنوان هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی (فیرا کاپ آزاد ایران ۲۰۱۹) برگزار شد، در نهایت تیم دانشگاه تبریز در این دوره مسابقات با تیم Aura_VR در لیگ چالشی عبور از موانع، توانست مقام اول قهرمانی را به دست آورد.
همچنین تیم دانشگاه تبریز مقام اول بهترین تیم شرکت کننده را در هشتمین دوره جشنواره بین المللی رباتیک و هوش مصنوعی (فیرا کاپ آزاد ایران ۲۰۱۹)، کسب کرد.
این تیم با حضور اشکان عبدالوش، امیر حداد جدیدی و رضا نوبهاری به سرپرستی فرناز ماهان، گروه علوم کامپیوتر دانشکده علوم ریاضی دانشگاه تبریز مقام‌های برتر این دوره مسابقات را بدست آورده‌اند.
هشتمین دوره جشنواره بین المللی رباتیک و هوش مصنوعی (فیرا کاپ آزاد ایران ۲۰۱۹)، با همکاری فدراسیون جهانی رباتیک فیرا (FIRA) و کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران فیرا، برگزار شد و تیم‌های برتر این مسابقات نیز می‌توانند در مسابقات جهانی رباتیک فیرا ۲۰۱۹ که امسال در کشور کره جنوبی برگزار خواهد شد، حضور پیدا کنند.
این دوره از جشنواره، در دو بخش دانشجویی و دانش‌آموزی برگزار شد که از میان ۲۴ رشته مسابقات رباتیک امسال، ۱۴ لیگ مربوط به بخش دانش‌آموزی و ۱۰ لیگ هم برای مسابقات بخش دانشجویی بوده است.
این مسابقات همه ساله در یکی از کشور های جهان برگزار می شود که عرصه ای را برای به چالش کشیدن محققان در زمینه ربات ها فراهم می کند، و تا به حال نیز در کشور های همچون استرالیا، برزیل، فرانسه، چین، کره جنوبی، انگلیس و... به صورت سالیانه برگزار شده و تا به امروز پیشرفت های چشمگیری داشته است.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴
 


( ۱ )