در راستای ارتقای سطح تعاملات و همکاری‌های علمی صورت گرفت؛

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه بیرجند و دانشگاه مذاهب اسلامی

۲۱ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۳:۰۷ کد : ۴۶۴۷۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۷۹۹
تفاهم‌نامه همکاری علمی، آموزشی و فرهنگی بین دانشگاه مذاهب اسلامی و دانشگاه بیرجند در راستای ارتقای سطح تعاملات و همکاری‌های علمی منعقد شد.
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه بیرجند و دانشگاه مذاهب اسلامی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل ازدانشگاه بیرجند، در آیین امضای این تفاهم‌نامه همکاری که توسط دکتر احمد خامسان رئیس دانشگاه بیرجند و حجت الاسلام دکتر محمدحسین مختاری رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی در محل دانشگاه مذاهب اسلامی به امضا رسید، نشان دانشگاه مذاهب به دانشگاه بیرجند اهدا شد.
همکاری در تعاملات علمی و فرهنگی با کشور هم پیمان در قالب دفتر شرق ایران، اجرای برنامه‌های آموزشی و پژوهشی مشترک، تبادل دانشجو، پژوهشگر و اعضای هیأت علمی، ایجاد فرصت‌های علمی و مطالعاتی مشترک، همکاری در زمینه‌های علمی و بورسیه های تحصیلی بخشی از اهداف این تفاهم‌نامه می‌باشد.
در بخش تعهدات این تفاهم نامه آمده است که دفتر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه بیرجند و معاونت بین‌الملل دانشگاه مذاهب اسلامی برای ایجاد و توسعه برنامه های کاری و قراردادهای مجزا اقدام خواهند کرد.
همچنین از آنجا که دانشگاه مذاهب اسلامی قصد تبدیل شدن به هاب منطقه‌ای همکاری های علمی و فرهنگی با کشور روسیه را دارد این دانشگاه در خصوص ایجاد شعبه همکار علمی و فرهنگی با کشور روسیه در شرق ایران به مرکزیت دانشگاه بیرجند مساعدت خواهد کرد.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴