افتتاح مرکز نوآوری و شکوفایی دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی (ره)

۲۱ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۳:۰۴ کد : ۴۶۴۶۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۲۰۰
مرکز نوآوری و شکوفایی دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی (ره) صبح امروز (سه‌شنبه) با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به بهره‌برداری رسید.
افتتاح مرکز نوآوری و شکوفایی دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی (ره)

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی (ره)، این مرکز یکی از مراکز مدنظر دانشگاه به منظور اجرای طرح زیست بوم کار آفرینی و ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه است. در این مرکز نوآوری و شکوفایی، گروه‌های استارت آپ، شتاب دهنده‌ها و کافه کارآفرینی مستقر خواهد شد.
از اهداف مهم این مرکز می‌توان به شناسایی توانمندی و شایستگی‌های دانشجویان و کمک به آن‌ها در جهت طراحی مسیر شغلی مناسب، شناسایی توانمندسازی دانشجویان و اساتید خلاق و کارآفرین، حمایت از تیم‌های استارتاپ و ایجاد فضای مساعد برای تحول آفرینی، فراهم کردن زمینه آشنایی دانشجویان با الگو‌های موفق کسب و کار و کمک به شکل‌گیری کسب و کار‌های دانشگاهی اشاره کرد.
همچنین همزمان با هفته منابع طبیعی، طرح کاشت یک‌هزار اصله نهال در جوار شهدای گمنام دانشگاه آیت اله بروجردی (ره) با غرس یک نهال توسط معاون علمی و فناوری رئیس جمهور آغاز شد.
در این آیین سیدموسی خادمی استاندار لرستان، مهندس شیرزاد نجفی مدیر کل محترم منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان، فرماندار ویژه شهرستان بروجرد و جمعی از مسئولان شهرستان بروجرد، اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کارکنان دانشگاه آیت الله بروجردی (ره) نیز حضور داشتند.
ل.م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷


( ۱ )