با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛

محوطه دانشکده هنر و معماری دانشگاه گیلان به بهره‌برداری رسید

۲۱ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۹:۳۵ کد : ۴۶۴۵۷ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۱۳۹۷
محوطه دانشکده هنر و معماری دانشگاه گیلان صبح امروز (سه‌شنبه) با حضور دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به بهره‌برداری رسید.
محوطه دانشکده هنر و معماری دانشگاه گیلان به بهره‌برداری رسید

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، محوطه دانشکده هنر و معماری دانشگاه گیلان و اجرای فضای سبز محوطه مذکور با انتخاب گونه‌های گیاهی مقاوم به خشکی با شاخص‌های مدیریت سبز با مساحت ۱۴ هزار مترمربع و تکمیل دیوارکشی دانشگاه به متراژ ۴هزار مترمربع جمعاً با هزینه‌ای بالغ بر ۲۸ میلیارد ریال انجام شده است.
همچنین طرح کاشت ۱۰ هزار اصله نهال در دانشگاه گیلان با غرس یک نهال توسط وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در محوطه دانشکده هنر و معماری آغاز شد و در ایام هفته منابع طبیعی توسط دانشگاهیان دانشگاه گیلان کاشت نهال ادامه خواهد داشت.
نهال‌های کاشته شده شامل ۳۱۳ اصله درخت مثمر، ۱۰۰۰ اصله درخت چنار، ۱۶۸۷ اصله درخت از گونه‌های بومی استان و هفت هزار اصله درخت صنعتی خواهد بود که در فضاهای دانشگاه کاشته می‌شود.
هزینه ۷۰۰ اصله نهال توسط یکی از خیرین دانشگاه تامین شده است و هفت هزار نهال توسط بخش خصوصی کاشته می‌شود و در طول اسفندماه دانشگاهیان دانشگاه گیلان اعم از استادان، دانشجویان و کارمندان در کاشت آنها مشارکت می‌کنند.
گفتنی است وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در بدو ورود به دانشگاه گیلان با نثار شاخه گل و قرائت فاتحه به مقام شامخ شهدای گمنام این دانشگاه ادای احترام کرد.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷


( ۱ )