در راستای آشنایی با فرآیند اسلامی‌سازی علوم صورت گرفت؛

بازدید جمعی از طلاب مدرسه علمیه اهل بیت(ع) شیکاگو از پژوهشگاه حوزه و دانشگاه

۲۰ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۱:۵۷ کد : ۴۶۴۲۴ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۱۳۶۸
جمعی از طلاب مدرسه علمیه اهل بیت(ع) شیکاگوی آمریکا به منظور آشنایی با فرآیند اسلامی‌سازی علوم از پژوهشگاه حوزه و دانشگاه بازدید کردند.
بازدید جمعی از طلاب مدرسه علمیه اهل بیت(ع) شیکاگو از پژوهشگاه حوزه و دانشگاه

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حکیمیان رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در این دیدار ضمن معرفی پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های این پژوهشگاه، فعالیت‌های طلاب آمریکایی را که عهده‌دار رسالت الهی هستند مصداق آیه ۳۹ سوره احزاب دانست.
وی با اشاره به وجه مشترک مردم ایران با مردم آمریکا و اینکه آمریکا سرزمین مهاجرین از سراسر جهان است و نخبگان کشورهای مختلف در ایجاد آن تمدن مشارکت داشته‌اند و ایران نیز سرزمین مهاجرت اهل بیت پیامبر (ص) است و مذهب امامیه با تبلیغ آنان در ایران رواج یافته و باید ایران را سرزمین اهل البیت بدانیم اظهار امیدواری کرد: دولتمردان آمریکایی هم همانند مردم آمریکا با مردم ایران از در مهربانی و دوستی درآیند؛ زیرا مردم ما زبان همدیگر را می‌فهمند و با هم مشکلی ندارند.
رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه از طلاب مدرسه علمیه اهل بیت علیهم السلام شیکاگو خواست تا در رواج علوم انسانی اسلامی از کتاب‌های پژوهشگاه و ترجمه آن به زبان انگلیسی برای تعلیم استفاده نمایند.
در ادامه دکتر مجید کافی، معاون پژوهش، آموزش و فناوری پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با اشاره به رسالت اصلی پژوهشگاه که در راستای اسلامی کردن علوم انسانی است به طور مشروح مؤلفه‌های اسلامی کردن علوم انسانی را برای طلاب مدرسه علمیه اهل بیت علیهم السلام شیکاگو تشریح کرد.
سپس دکتر محمد فتحعلی خانی عضو هیئت علمی گروه فلسفه و کلام پژوهشگاه حوزه و دانشگاه گفت: برای تولید علوم انسانی اسلامی لازم است با پدیده‌های اجتماعی تماس مستقیم برقرار شود و درصورتی که کارکرد این پدیده‌ها مورد تأملات نظری قرار گیرد و این امر به کرات و با هدف بازسازی مناسبات اجتماعی صورت گیرد، در نهایت منجر به اسلامی سازی علوم انسانی خواهد شد.
ل.م ۵۴