کسب جایزه بین‌المللی علوم سافریج ۲۰۱۹ توسط عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز

۲۰ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۱:۳۶ کد : ۴۶۴۱۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۶۵۴
عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز موفق به کسب جایزه بین‌المللی علوم سافریج ۲۰۱۹(Suffrage Science in Science and Technology) شد.
کسب جایزه بین‌المللی علوم سافریج ۲۰۱۹ توسط عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شیراز، این جایزه بین‌المللی مورد حمایت دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی برتر انگلستان از جمله امپریال کالج و آی بی ام و مرکز تحقیقات پزشکی لندن بوده و در دسته بندی های علوم پایه، مهندسی و علوم پزشکی به زنان دانشمند دنیا اختصاص می یابد. این نشان افتخار هر دو سال یک بار از یک بانوی دانشمند به دیگر بانوی علمی منتقل می شود.
دکترموسوی نسب (فارغ التحصیل از دانشگاه های شیراز و مک گیل کانادا) عضو هیئت علمی علوم و صنایع غذایی و مؤسس و رییس گروه پژوهشی فرآوری آبزیان دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز، تحقیقات فراوانی در حوزه میکروبیولوژی و بیوتکنولوژی غذایی، میکروبیولوژی صنعتی و تکنولوژی شیلات داشته است. وی در این راستا بیش از ۲۵۰ مقاله علمی داشته و بیش از ۶۰ دانشجوی تحصیلات تکمیلی راهنمایی کرده است.
پیش از این دکترزهره عظیمی فر، دانشیار دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه شیراز، جایزه علوم سافریج در سال ۲۰۱۷ را دریافت کرده بود.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴
 


( ۲ )